RISEBA simbolika

RISEBA ir unikāls zīmols, kas padara to atpazīstamu starp pārējām augstskolām. Logotips jeb RISEBA simbolika sastāv no romba ar R burtu vidū, RISEBA iniciāļiem un augtskolas nosaukumu latviešu valodā – Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA vai angļu valodā – RISEBA University of Applied Sciences. Logotips tiek izmantots visos formālajos augstskolas administratīvajos un prezentācijas materiālos.

RISEBA ģerbonis


2005. gadā augstskolai RISEBA augstskolai tika radīts savs unikāls ģerbonis, kuru vizualizējuši mākslinieki Ilze Lībiete un Juris Ivanovs.

RISEBA heraldiku veido vairogs, kur zilā laukā atvērta balta grāmata ar melnām līnijām, augšpusē divas sakrustotas zelta atslēgas ar lejupvērstiem atslēgas zobiem. Virs vairoga ģerbonim ir melna rektora berete ar zilu un purpura apmales lenti ar pušķi. Vairoga turētāji ir divas sudraba pūces, kuras stāv uz ornamenta vijuma, zem kura ir zelta lenta ar devīzi “ANNO SCENTIA VINCES 1992, Zināšanu iekarošana/iegūšana no 1992”.

Ģērboni 2005. gada 16. jūnijā apstiprināja Latvijas Republikas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un Heraldikas komisijas priekšsēdētājs Laimonis Šēnbergs.

RISEBA augstskolas ģerbonis tiek izmantots augstskolas diplomos, goda diplomos, atzinības rakstos, apliecībās, karogā, vimpelī, zīmogos, prezentāciju un publicējamajos materiālos, un tas var tikt lietos kopā vai atsevišķi ar RISEBA logotipu.

RISEBA karogs


RISEBA tiek izmantoti divu veidu karogi:

  1. Karogs, uz kura attēlots rombs ar R burtu, RISEBA iniciāļi un saīsinājums – augtskola. Šis karogs tiek izkārts pie augstskolas, kā arī lietots kā atpazīstamības zīme dažādos neformālos pasākumos, piemēram, sporta spēlēs, kultūras pasākumos.
  2. Karogs – prezentatīvais karogs – kur vienā pusē uz balta fona ir izšūts RISEBA ģerbonis, otrā pusē ziliem burtiem augstskolas pilnais nosaukums – Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA”, kuram apkārt ir zelta zvaigznītes un karoga malās bārkstis zelta krāsā. Šis karogs tiek izvietots RISEBA Senāta telpā, kā arīdzan tas tiek izmantots telpās, svinīgu pasākumu laikā, kad tiek uzņemti augstskolas viesi vai notiek Atzinības, Pateicības rakstu pasniegšana, RISEBA izlaidums un citi nozīmīgi, svinīgi gadījumi.

RISEBA logotips


Oficiālais augstskolas logotips latviešu valodā


Oficiālais augstskolas logotips angļu valodā


Visus logotipus iespējams lejupielādēt ŠEIT

Tiešsaistes komunikācijas platformu foni


Augstskola RISEBA piedāvā komunikācijas platformu fonus latviešu valodā

Platformu foni latviešu valodā

Augstskola RISEBA piedāvā komunikācijas platformu fonus angļu valodā

Platformu foni angļu valodā

RISEBA himna


RISEBA himna tika uzrakstīta 2002. gadā. Tās vārdu autors ir Guntars Račs, bet mūziku komponējis Uldis Marhilevičs.
Augstskolas himna visbiežāk tiek atskaņota un dziedāta svinīgu pasākumu laikā, piemēram, izlaidumos, augstskolas dzimšanas dienās, studiju gada atklāšanā, absolventu salidojumos.

Klausies, skaties un dziedi līdzi!

Mēs zinām, ko mēs vēlamies,
Jo mūsu ceļš ir zināšanām klāts.
Mēs zinām, kurp mēs dodamies,
RISEBA – palīdz tālāk iet.

Mēs to zinām – kas ir vajadzīgs,
Lai šajā pasaulē mums paveiktos.
Mēs to zinām, ka nekas nav sīks,
Ņem visu pats, to citi neiedos!

We get it all!
We get it now!
We go this way and keep it with love!
We get the best!
We need no rest!
We are simply number one!

Mēs zinām, ko mēs nezinām,
Un tieši tāpēc vēl mācāmies!
Ver durvis vaļā, kas bija ciet,
RISEBA – palīdz tālāk iet!

Mēs vēlamies – to vislabāko,
Mēs vēlamies to iegūt, šeit, tūlīt!
Mēs vēlamies – to vislabāko,
RISEBA var sapņus piepildīt!

(Vārdi © 2002 Guntars Račs. Melodija © 2002 Uldis Marhilevičs)

    Sazinies ar mums

    To top