RISEBA Eko padome

Rūpes par vidi ir mūsu kopdarbs #RISEBAEkopadome

Studentus, kuri ārpus studijām vēlas iesaistīties augstskolas norisēs, aicinām pievienoties RISEBA Eko padomei – tas ir kā centrs RISEBA studentiem, kuriem interesē ekoloģiskā ilgtspēja, resursu saglabāšana, klimata pārmaiņas un dabas pasaules novērtēšana.


Ko dara RISEBA Eko padome?

RISEBA Eko padome galvenokārt ir studentu vadīta. Tajā darbojas pārstāvji no katras universitātes fakultātes, kas veic arī eko monitorēšanu, viņi veido un vada ekokomiteju.

Ar katra Eko aktīvista pārstāvētās programmas starpniecību Eko komiteja komunicē. Eko aktīvisti sadarbojas ar savu pārstāvēto programmu studentiem.

Eko padome strādā, lai izveidotu nākamā 2021./2022. mācību gada Zaļās rīcības plānu (Green Action plan), kas palīdzēs uzlabot vidi gan RISEBA universitātē, gan sabiedrībā kopumā.


Eko komiteja ir mūsu augstskolas darba virzītājspēks. Mūsu darba uzdevumi:

  • nodrošināt augstskolā informāciju par mūsu Zaļo rīcības plānu (Green Action plan);
  • uzņemties vadību vides pārskata veidošanā;
  • nodrošināt, lai ikvienam augstskolā būtu iespēja piedalīties lēmumu pieņemšanas procesā;
  • nodrošināt saikni starp studentiem, pasniedzējiem, vadību un citiem augstskolas pārstāvjiem;
  • uzņemties vadību zaļā rīcības plāna izstrādē.

JANVĀRIS: Silto džemperu mēnesis. “Sasildies un sasildi pasauli!” Aicinām studentus un personālu valkāt siltus džemperus.

FEBRUĀRIS: Dzīve ūdenī. Saruna par ūdens piesārņojumu. Diskusija par ūdens taupīšanas pasākumiem.

MARTS: Ūdens un cilvēka mijiedarbības mēnesis, diskusija “Ūdens loma cilvēku dzīvē”.

APRĪLIS: Atbildīga patēriņa un reprodukcijas mēnesis, “Apģērbu ilgtspēja”. Lietoto apģērbu izaicinājums “Second Hand look”. Kā arī “Mantu apmaiņas ballīte”.

MAIJS: Talkas mēnesis. Dalība “Lielajā talkā” veicot uzkopšanas darbus, kā arī vides pilnveidošanas darbus augstskolas apkārtnē “Palīdzi RISEBA!”. Plogging aktivitāšu mēnesis. “Mēs sportojam un aizsargājam vidi!”

JŪNIJS: Aktivitātes āra sportam. Jogas āra treniņi. Veselīga dzīvesveida lekcijas.

SEPTEMBRIS: Svaiga gaisa mēnesis. “Dodieties uz lekcijām ar velosipēdu! Samaziniet gaisa piesārņojumu!” Attēlu konkurss, kurā dalībnieki aicināti iesūtīt foto attēlus ar velosipēdu.

OKTOBRIS: Mēnesis, kad pavadām dienu bez gaļas. “Ēdīsim zaļi!”

NOVEMBRIS: Ko darīt ar pārtikas pārpalikumiem? Ievārījuma mēnesis. Piešķiriet nozīmi pārtikai, samaziniet atlikumus! “Ceļš no mizas līdz sēklai, no sēklas līdz ābolam, no ābola līdz ievārījumam, no ievārījuma līdz mizai.”

DECEMBRIS: Dodamies uz mežu. “Es tevi izrotāšu, es tevi stādīšu!” Ziemassvētkos rotā dzīvo eglīti, vēlāk to iestādi.

    Sazinies ar mums

    To top