E-resursi

LETA piedāvā jaunākās ziņas, preses relīzes, foto un video, rīta preses un ekonomiskos apskatus, kā arī iespēju meklēt ziņas, rakstus no Latvijas preses izdevumiem, statistiku un citu informāciju arhīvā.

Pieejas kodi mainās katru mēnesi (jūnijā, jūlijā, augustā datubāze netiek abonēta).

Nozare.lv  nacionālās informācijas aģentūras LETA informācijas pakalpojums, kurā, apvienojot LETA speciālistu zināšanas un pieredzi operatīvās un analītiskās informācijas sagatavošanā, vienkopus tiešsaistes režīmā pieejama aktuālākā un kompetentākā biznesa informācija.

Pieejas kodi mainās katru mēnesi (jūnijā, jūlijā, augustā datubāze netiek abonēta).

Emerald ir viena no pasaules vadošākajām online izdevniecībām, kura piedāvā vairāk nekā 200 dažādus žurnālus un grāmatas stratēģiskajā menedžmentā un sociālās zinātnes jomās.

            Palīgs e-resursa izmantošanā (angļu val.)

EBSCO  ir izziņu sistēma, kas pieejama internetā. Tā piedāvā dažādas, pilnā teksta datu bāzes no vadošajiem informācijas sniedzējiem: Academic Search Complete + MasterFILE Premier, MasterFILE Reference eBook Subscription, Health Source: Nursing/Academic Edition+Consumer Edition, Newspaper Source, ERIC, GreenFILE, LISTA, MEDLINE, Teacher Reference Center, Open Dissertations. Šī sistēma piedāvā visaptverošas datu bāzes, sākot ar vispārēju bibliogrāfisko izlasi līdz par specifiskām datu bāzēm valsts, akadēmiskajām, medicīnas, uzņēmumu un augstskolu bibliotēkām.

Lietotāju ērtībām EBSCO piedāvā meklēšanas ceļvedi un video ceļvežus.

Pieejams EBSCO host platformas video ceļvedis latviešu valodā.

Scopus  ir izdevniecības Elsevier daudznozaru zinātnisko publikāciju bibliogrāfiskās un citēšanas informācijas datubāze, kas satur ierakstus par vairāk kā 21 000 žurnāliem, 86 000 e-grāmatām un 6,8 miljoniem konferenču materiālu, kā arī 27 miljoniem patentu. Scopus pieejami arī rakstu kopsavilkumi un iespēja lejupielādēt rakstu pilnos tekstus no izdevēju pilnteksta datubāzēm.

Palīgs e-resursa izmantošanā (angļu val.)

Pieejas dati:

Vispirms Jums ir jāielogojas izmantojot institūciju (jānorāda RISEBA, tad jāizvēlas no piedāvātā saraksta, pēc tam jāievada Jums piešķirtais riseba.lv e-pasts  un jāseko tālākām norādēm). E-pasts tika piešķirts uzsākot studijas, jautājumu gadījumā lūdzu sazinieties  ar IT nodaļu [email protected]   

ScienceDirect ir izdevniecības Elsevier datubāze dabas un tehniskajās zinātnēs, dzīvības zinātnēs un medicīnā, kā arī humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Datubāze satur informāciju par vairākiem tūkstošiem Elsevier izdotajiem žurnāliem un grāmatām.

Interaktīvs palīgs e-resursa izmantošanā (angļu val.)

Pieejas dati:

Vispirms Jums ir jāielogojas izmantojot institūciju (jānorāda RISEBA, tad jāizvēlas no piedāvātā saraksta, pēc tam jāievada Jums piešķirtais riseba.lv e-pasts  un jāseko tālākām norādēm). E-pasts tika piešķirts uzsākot studijas, jautājumu gadījumā lūdzu sazinieties  ar IT nodaļu [email protected]    

  • Web of Science  Datubāzē ietverta nozīmīgākā zinātniskā informācija par vairāk kā 12 000 žurnāliem dabaszinātnēs, sociālajās, humanitārajās zinātnēs un mākslā, piedāvājot rakstu bibliogrāfisko un citēšanas informāciju, kopsavilkumus un citu informāciju. Datubāze piedāvā plašas meklēšanas, atlases un rezultātu analīzes iespējas.
    Web of Science datubāzē pieejama informācija no 1990. gada, un tā sastāv no vairākām citēšanas indeksu datubāzēm.

Palīgs e-resursa izmantošanā (angļu val.)

EndNote – tiešsaistes atsauču organizēšanas rīks, kas pieejams Web of Science abonentiem. Ar to iespējams apkopot un organizēt atsauces, izveidot noteikta formāta bibliogrāfijas, kā arī sadarboties ar kolēģiem un studentiem, nosūtot tiem sakopotās atsauces. Lai uzsāktu darbu ar EndNote, ir nepieciešams reģistrēties. Reģistrāciju var veikt no Web of Science. Daļai datubāzu un bibliotēku katalogu ir nodrošināta tieša atsauču importēšana uz EndNote. Atsauces, ko nevar importēt, iespējams ievadīt arī manuāli. Apkopotās atsauces var sakārtot pa grupām, kā arī var izveidot bibliogrāfijas pēc izvēlētā formāta.

Platformas lietotājiem pieejamas Clarivate Analytics bezmaksas apmācības un tiešsaistes video arhīvs ar noderīgiem padomiem efektīvai informācijas meklēšanai un datubāzes efektīvai izmantošanai. 

Web of Since pirmā reģistrācija jāveic no jebkura datora RISEBA, pēc tam Jūs varēsiet strādāt ar datu bāzi no mājas datora.

Passport – kompānijas Euromonitor International informācijas resurss starptautiskajā biznesā un mārketingā, ekonomikā, starptautiskajās attiecībās, tūrismā, kā arī sociālajās zinātnēs.

Pieejas dati:

Jums ir jāizveido savs konts izmantojot Jums piešķirto riseba.lv e-pasts  un jāseko tālākām norādēm. E-pasts tika piešķirts uzsākot studijas, jautājumu gadījumā lūdzu sazinieties  ar IT nodaļu [email protected]    

Passport by Euromonitor International short guide: pieejams šeit

Euromonitor Passport Webinar: pieejams šeit

Informācija tiks papildināta

Informācija tiks papildināta

    Sazinies ar mums

    To top