Mentorings

Mentorings ir pasaulē atzīts instruments augstskolu studentiem, kas piedāvā dinamisku sadarbību, kurā pieredzējuši mentori – nozares profesionāļi, aktīvi dalās ar zināšanām un palīdz studentam risināt akadēmiskos un profesionālos izaicinājumus.

Mentoringa programma studentam piedāvā pieredzējušu personu, parasti uzņēmēju, kas velta laiku un zināšanas, lai atbalstītu, palīdzētu un konsultētu. Šī sadarbība dod iespēju studentam noteikt un sasniegt mērķus.

Mentoringa priekšrocības studentiem:

 • Praktiska pieredze un kontakti: Mentorings sniedz studentiem reālu pieredzi un vērtīgus kontaktus, bagātinot viņu izpratni ne tikai ar teoriju.
 • Ātrāka profesionālā attīstība: Studenti, kas izvēlas mentoringu, paātrina savu profesionālo attīstību, mācoties no pieredzējušu mentoru pieredzes.
 • Pašnovērtējums: Mentorings stimulē pašnovērtējumu, dodot studentiem iespēju novērtēt savas spējas un pārvarēt gan akadēmiskos, gan ikdienas izaicinājumus.

Katru gadu RISEBA piedāvā studentiem piedalīties Speed Dating ar mentoru, lai atrastu sev piemērotāko metoru turpmākai sadarbībai.

Augstskolas RISEBA studentiem šobrīd ir pieejami vairāk kā 80 mentoru no dažādām nozarēm un darbības sfērām.

Aicinām iepazīties ar dažiem no RISEBA mentoriem:

Aiva Spuņģe

Mentores pieredze:

Augstākā līmeņa vadītāja – valde locekle, uzņēmuma direktore vairāk kā 10 gadus ar pieredzi privātajā un publiskajā sektorā, jaunu uzņēmumu ieviešanā tirgū, stratēģisko, operatīvo un korporatīvo vadību, kā arī mārketingu. Absolvēja RISEBA maģistrantūras programmu “Biznesa stratēģiskā vadība”. 

Mentori aizrauj nepātraukta izaugsme gan profesionāli, gan personīgi, un priecātos atbalstīt arī RISEBA studentu karjeras pirmssākumos. 

Mentore sniedz atbalstu par tēmāmvadības jautājumi un lēmumu pieņemšana; pārmaiņu vadība izaicinošos apstākļos; mērķu noteikšana, mārketings un zīmolvedība; mediju un publiskās attiecības, uzņēmuma un individuālā attīstība; cilvēkvadība –  talanti, motivēšana, saskarsme; karjeras izaugsme; pašizaugsme un dažādas tehnikas personas vajadzību sasniegšanai.

Iespējamās sadarbības formas: attālinātas konsultācijas latviešu vai angļu valodā.

Anna Allena

Mentores pieredze:

RISEBA tālmācības bakalaura  programmas absolvente “Uzņēmējdarbības vadībā”, turpina studēt maģistratūras programmā “Uzņēmējdarbības vadība”. Vairāk kā 10 gadus strādā valsts iestādē. Anna ir mērķtiecīga un uz pašizaugsmi tendēta, ik gadu piedalās Starptautisko studentu zinātniski pētniecisko un mākslinieciskās jaunrades darbu konferencē “Mainīgā pasaule – jaunu risinājumu meklējumos” ar saviem zinātniskajiem pētījumiem. Ārpus studijām apmeklē papildus izglītojošus kursus publisko iepirkumu jomā, personālvadīšanā, psiholoģijā, koučingā, darba drošībā. 

Mentores piedāvātais atbalstsmentore iedrošinās, sniegs morālu atbalstu gados vecākiem studentiem (sākot no 30 gadiem), bet labprāt būtu atvērta komunikācijai arī ar gados jaunākiem studentiem. Balstoties uz personīgo pieredzi apzinās, ka gados vecākiem studentiem ir grūti uzsākt studijas un pie pirmajām grūtībām rodas nevēlēšanās turpināt studijas. Šajā gadījumā studentam nepieciešams atbalsta plecs, kurš sapurina, pagrūž, vai pat grūtību pārvarēšanai dod kādu mājienu, bet varbūt tikai aprunājas pie virtuālas tējas tases.

Moto: Lai apgūtu ko jaunu, Tu nekad neesi par vecu!


Iespējamās sadarbības formas: attālināti – Whatsapp, zoom, e-pasts, latviešu vai krievu valodā

Viktorija Mihaļčuka

Mentores pieredze:

Vairāk nekā 13 gadu pieredze uzņēmējdarbības jomā – Nordic Group biznesa apmācības un gamification kompānija, (practicals.net/lv), izglītības spēļu izgudrošana, ražošana un apmācības. Amati uzņēmumā – PR direktore, pārdošanas vadītāja, valdes priekšsēdētaja. Šobrīd ir Latvijas Futbola federācijas valdes locekle. Vada privātpraksi – Sertificēts supervizors, konsultants pārraugs; organizācijas, biznesa un vadības psihologs (sporta un izglītības jomās, uzņēmējdarbībā).

 • Latvijas Futbola federācija (lff.lv; kopš 2018 gada), amats pagātnē – Administrācijas vadītāja
 • Absolvēja RISEBA programmas: “Biznesa psiholoģija”; “Vadības psiholoģija un supervīzija”; Šobrīd studē RISEBA PhD programmā “New Media and Creative Technologies”.
 • Absolvēja UEFA Academy programmas: “Certificate Football Management” UEFA CFM, “Women Football Leadership Programme” UEFA/FIFA WFLP; IMD Business School (Switzerland, Lousanne).
 • LSA (Latvijas supervizoru apvienība) biedrs, LSPA (Latvijas Sporta psiholoģijas asociācija) biedrs, LOPB (Latvijas organizācijas psihologu biedrības) biedrs, UEFA Academy Alumni.

Moto: “Be yourself; everyone else is already taken” (Oscar Wilde).

Iespējamās sadarbības formas: gan klātienē, gan attālināti, latviešu, angļu, krievu valodā.

Kaspars Gaļimovs

Mentora pieredze:

CostPocket jaunuzņēmuma vadītājs Latvijā. Absolvēja RISEBA, iegūstot Profesionālais Bakalaura grādu “Uzņēmējdarbības organizācija un vadība”. Mentoram patīk attīstīt projektus ar nozīmīgu pievienoto vērtību, īpaši, ja tie ir saistīti ar tehnoloģiju risinājumiem. Nebeidzams darbs pie sevis ceļā uz sevis labāko versiju ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa.  

Mentors sniedz atbalstu par tēmām: pašizaugsme, pašizpratne, apziņa, kā nevajag darīt biznesā, kā vajag darīt biznesā, kā nepazust pilsētas naktsdzīvē, karjeras veidošana, baiļu pārvarēšana,kā iemācīties cienīt sevi, pašpārliecības attīstīšana, ego kontrole, iespējams varēšu līdzēt arī ar kontaktiem un karjeras izaugsmes iespējām. 

Iespējamās sadarbības formas: gan klātietē, gan attālināti, latviešu, angļu un krievu valodā

Anna Kvelde Mg.sc.soc
Studentu karjeras izaugsmes un absolventu programmas vadītāja, Bakalaura studiju programmas “Sabiedriskās attiecības un reklāmas menedžments” direktore
Adrese
304a, Meža iela 3

  Sazinies ar mums

  To top