RISEBA Starptautiskās konkurētspējas veicināšana

SIA ”Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA” 2016.gada 30. maijā noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-SKV-L-2016/386 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.


Šī gada marta beigās un aprīļa sākumā augstskolas RISEBA Ārējo sakaru nodaļas vadītāja Gaļina Zilgalve apmeklēja Hanojas un Hošiminas pilsētas Vjetnamā. Vizītes laikā notika vairāki pasākumi:

  1. 31. martā G. Zilgalve piedalījās aģentu darbseminārā “NET24 Agent Workshop Hanoi” Vjetnamas galvaspilsētā Hanojā. Pasākumā laikā tika aizvadītas vairākas tikšanas ar potenciāliem studentu piesaistes aģentiem. Darbsemināru gaitā ar lielu daļu no aģentiem tika atrasti dažādi risinājumi turpmākas sadarbības iespējām, kas saistīti ar ārvalstu studentu piesaisti studijām augstskolā RISEBA.
  2. 1. aprīlīā un 2. aprīlī norisinājās Begin Group starptautiskās izglītības izstādes Hanojā un Hošiminā, Vjetnamas lielākā pilsētā. G. Zilgalve prezentēja augstskolas piedāvātās iespējas, studiju programmas, kā arī sniedza informāciju par studijām Latvijā, migrācijas jautājumiem, kas saistīti ar uzturēšanos Latvijā studiju laikā, kā arī par citām iespējām, kuras augstskola RISEBA piedāvā studentiem (t.sk. ERASMUS+ un dubultgrāda iespējas, studiju stipendiju iespējas, dažādiem pasākumiem, prakses iespējām, u.c. ).

Vjetnama ir jauns un potenciāls tirgus, un augstskola RISEBA jau šogad uzsāks sadarbību par Vjetnamas studentu piesaisti ar vairākiem šīs valsts studentu piesaistes aģentiem.


Šī gada martā augstskolas RISEBA Studiju departamenta vadītāja Anastasija Kižlo piedalījās Begin Group starptautiskās izglītības izstādēs Baku (Azerbaidžānā) un Tbilisi (Gruzijā). Izstāžu laikā interesentiem tika stāstīts par augstskolas RISEBA studiju programmām, studiju maksu, pieteikšanas kritērijiem, ka arī tika sniegta cita veida praktiskā informācija.


Turpinot aktīvu darbu pie studējošo piesaistes jaunajam mācību gadam, augstskolas RISEBA ārējo sakaru nodaļas vadītāja Gaļina Zilgalve apmeklēja 2023. gada 26. februārī SIA Baltic Council starptautiskās izglītības izstādi “Baltic Days of International Education” Viļņā, Lietuvā. Izstādē interesentiem bija iespēja satikt RISEBA pārstāvi augstskolas stendā, uzzināt detalizētāku informāciju par pieejamajām studiju programmām, izmaksām un pieteikšanās procesiem. Līdzīgi kā citiem Baltijas kaimiņiem lielāku interesi izraisīja bakalaura programmas “Audiovizuālā mediju māksla” un “Arhitektūra”.


  1. gada 23. februārī augstskolas RISEBA Mārketinga un komunikācijas projektu vadītājs Kārlis Ploks pārstāvēja augstskolu starptautiskajā izglītības izstādē “Baltic Days of International Education” Tallinā, Igaunijā, kuru organizēja SIA Baltic Council.

Aktīvi strādājot augstskolas stendā, Kārlis interesentiem stāstīja par studiju iespējām augstskolā RISEBA un uzņemšanas procesu, ka arī sniedza praktisku informāciju par sadzīves jautājumiem.

Jāpiemin, ka lielāku interesi izpelnījās augstskolas RISEBA radošās bakalaura studiju programmas – Audiovizuālā mediju māksla un Arhitektūra.


RISEBA Ārējo sakaru nodaļas Ārvalstu studentu koordinatore Karinē Manučarjana no 2023. gada 18. februāra līdz 21. februārim piedalījās Begin Group organizētās starptautiskās izglītības izstādēs “Begin Central Asia Tour” Kazahstānā (Almati un Astana) un Uzbekistānā (Taškenta)

Izstāžu laikā augstāk minētajās pilsētās interesentiem bija iespēja satikt RISEBA pārstāvi augstskolas stendā un uzzināt plašāku informāciju par augstskolas RISEBA piedāvātām studiju programmām, iestāšanās procesu, studentu dzīvi Rīgā, studiju laikā, kā arī par augstskolas piedāvātajām iespējām studentiem.


Kamēr Latvijā tika svinēti vasaras saulgrieži, RISEBA Ārējo sakaru daļas starptautisko projektu vadītāji Aleksandra Dombrovska un Mārtiņš Korbs no 23.jūnija līdz 27.jūnijam devās vizītē uz Kazahstānu, pārstāvot augstskolu starptautiskajās izglītības izstādēs Astanā un Almati “International Education Fair 2017”, ko ar Kazahstānas Izglītības ministrijas atbalstu organizēja JSC “Center for International programs” un Kazahstānas prezidenta stipendiju fonds “BOLASHAK”.

Izstādēs abās pilsētās interesentiem bija iespēja satikt RISEBA pārstāvjus augstskolas stendā un uzzināt par studiju iespējām RISEBA, iestāšanās procesu, dzīvi Rīgā studiju laikā, kā arī par citām iespējām, ko piedāvā augstskola.

Vienlaicīgi augstskolas pārstāvji piedalījās tikšanās ar Kazahstānas augstskolu pārstāvjiem un apsprieda dažādas savstarpējās sadarbības iespējas, kā arī tikās ar jau esošajiem partneriem – Almati Menedžmenta Universitāti, tādejādi stiprinot un veicinot jau esošo sadarbību.

Tāpat notika tikšanās arī ar izglītības konsultantiem no Kazahstānas un Kirgīzijas, ar ko veiktas vienošanās par turpmāko sadarbību studentu piesaistei.


Nedēļas garumā, no š.g. 4. – 10.aprīlim Augstskolas RISEBA starptautiskā komanda strādāja Kijevā, vienā no skaistākajām Austrumeiropas galvaspilsētām, risinot veselu rindu stratēģisku uzdevumu, kas saistīti ar augstskolas pārstāvēšanu un ietekmes palielināšanu Ukrainas tirgū. Par šo iespēju ir jāpateicas LIAA, Latvijas vēstniecībai Ukrainā un personīgi vēstniekam Jurim Poikāna kungam par atbalstu, kā arī mūsu partneriem – aģentūrai „Intellect Guide”. RISEBA pārstāvji piedalījās divās starptautiskajās izglītības izstādēs un novadīja divus informatīvos seminārus potenciālajiem studentiem no Ukrainas. Bez tam ir izveidoti un stiprināti arī akadēmiskie kontakti ar augstskolām, īpaši izceļot MIM – Kyiv Business School, ar ko RISEBA jau uztur ilggadējas draudzīgas attiecības.


gada februāra beigās un marta sākumā Augstskola RISEBA tika pārstāvēta starptautiskajās izglītības izstādēs vairākās pilsētās – Baku (Azerbaidžānā), Tbilisi (Gruzijā), Kijevā (Ukrainā), Jekaterinburgā un Kazaņā (Krievijā), kur notika tikšanās ar potenciālajiem studentiem un interesentiem, un sniegta informācija par studiju iespējām Augstskolā RISEBA, tās piedāvātajām programmām un citām iespējām, ko RISEBA sniedz saviem studentiem.


gada februāra nogalē Augstskola RISEBA tika pārstāvēta Latvijas uzņēmēju delegācijā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kunga vizītē Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, kuru organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Vizītes laikā notika tikšanās ar Dubaijas Universitātes vadību un individuālās uzņēmēju tikšanās. Vizītes laikā tika sniegta informācija par studiju iespējām Augstskolā RISEBA, tās piedāvātajām studiju programmām un citām izglītības iespējām, kādas RISEBA piedāvā saviem studentiem.

No š.g.10.02. līdz 18.02. Augstskolas RISEBA Starptautisko projektu vadītājs Mārtiņš Korbs apmeklēja Indiju. Vizītes laikā M.Korbs piedalījās aģentu konferencēs “NET Agent Workshop New Delhi & Mumbai” pilsētās Ņūdelī un Mumbajā, kur prezentēja augstskolas piedāvātās iespējas, studiju programmas, kā arī sniedza informāciju par studijām Latvijā, migrācijas jautājumiem, kas saistīti ar uzturēšanos Latvijā studiju laikā, kā arī par citām iespējām, ko RISEBA piedāvā saviem studentiem, t.sk.ERASMUS+ iespējas, studiju stipendiju iespējas, dažādiem pasākumiem, prakses iespējām, u.c.

Abos darbsemināros bez augstskolu pārstāvjiem piedalījās arī iepriekš sarunāti aģenti no dažādiem Indijas reģioniem. Kopumā abos darbsemināros ap 80 aģentu.

Darbsemināru gaitā ar lielu daļu no aģentiem tika atrasti dažādi risinājumi turpmākas sadarbības iespējām, kas saistīti ar ārvalstu studentu piesaisti studijām RISEBA. M.Korbs atzīst, ka Indija ir jauns, taču ļoti potenciāls tirgus, vienlaikus atzīstot, ka pagaidām vēl ir daudz izaicinājumu. RISEBA jau šogad uzsāks sadarbību ar vairākiem Indijas aģentiem.


RISEBA Ārējo sakaru nodaļas vadītāja Poļina Naidenko pārstāvēja RISEBA Begin rīkotajā Central Asia Tour, kura notika Kazahstānā – Alamtij pilsētā un Kirgistānā – Bišek pilsētā. Tika prezentētas bakalaura, maģistra studiju programmas un pasākumā piedalījās arī RISEBA privātā vidusskola Victoria, par kuru vecāki un potenciālie studenti izrādīja padziļinātu interesi. Visiem interesentiem tika dota pilnvērtīga informācija par studiju procesu, vīzu jautājumiem u.c. aktuālajiem aspektiem, saistītiem ar studijām Latvijā.


No 5. līdz 8. oktobrim augstskolas RISEBA starptautiskās komandas pārstāvis Mārtiņš Korbs strādāja Baku / Azerbaidžānā, kur viņš aktīvi darbojās Starptautiskajā izglītības izstādē (International Education Exhibition in Baku) un NET pārstāvju rīkotajā konferencē (Net Conference Baku – 2017).

Izstādē interesentiem bija iespēja satikt RISEBA pārstāvi augstskolas stendā, uzzināt detalizētāku informāciju par pieejamajām studiju programmām, izmaksām un pieteikšanās procesiem. Vienlaicīgi Starptautiskajai izglītības izstādei, RISEBAS pārstāvis darbojās Net konferencē, kur aktīvi tikās ar studentiem un potenciālajiem aģentiem B2B un B2C formātā.


Sadarbībā ar Augstākās izglītības eksporta asociāciju (AIEA) RISEBA piedalījās Ukrainas izglītības aģentūras “Intellect Guide” organizētajos semināros “Study in Europe”, kur, līdz ar citām Latvijas augstskolām, tika prezentēta Augstskola RISEBA un tās piedāvātās iespējas tādās Ukrainas pilsētās, kā Vinnica, Mukačevo un Odesa. Prezentācijas radīja lielu interesi un informēja klātesošos par studiju iespējām Latvijā, kas veicina gan RISEBA, gan Latvijas, kā studiju galamērķa popularizēšanu. No 16.11.-18.11.2017. Kijevā norisinājās starptautiskā izglītības izstāde “Izglītība ārzemēs”, kur sadarbībā ar AIEA tika organizēts “ Study in Latvia” stends, kuru pārstāvēja arī RISEBA. Izstādes apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar izglītību Latvijā un AIEA pārstāvēto augstskolu (t.sk. arī RISEBA) sniegtajām iespējām. Izstādes laikā notika arī prezentācija par Latvijas augstskolām. 19.11.2017. LR Vēstniecībā Ukrainā (Kijevā) tika organizēts seminārs par izglītības iespējām Latvijā, kurā piedalījās AIEA (t.sk. arī RISEBA) pārstāvji. Īpaši liela interese tika izrādīta par RISEBA programmām “Arhitektūra” un “AVMM”, kā arī “Biznesa psiholoģija”. Tāpat interese bija par Profesionālās vidusskolas “Victoria” programmām.


Augstskolu RISEBA starptautiskajās izglītības izstādēs, kur notika darbsemināri ar ārvalstu studentu piesaistes aģentiem. Izveidot jaunas sadarbības ar aģentiem ārvalstu studentu piesaistei Augstskolai RISEBA Starptautisko izstāžu laikā tika novadītas vairāk, kā 60 tikšanās ar aģentūru pārstāvjiem no dažādām valstīm un reģioniem par potenciālām sadarbības iespējam, lielākoties ārvalstu studentu piesaistei studijām augstskolā RISEBA. Komandējuma laikā tika apmeklēti divi darbsemināri – NET Agent Workshop 2017 Varšavā, kā arī ICEF globālajā konferencē Berlīnē. ICEF pazīstama kā prestižākais aģentu – izglītotāju darbsemināru pasākums. ICEF ir rūpīgi atlasījuši izglītības aģentus, veicot to testēšanu, tādejādi nodrošinot kvalitatīvu aģentu dalību.Izstādē ir apgūts plašs kontaktu loks ar aģentiem no dažādām valstīm un reģioniem, kas tiks apkopots, izvērtēts un no kā tiks atlasīti potenciālie sadarbības partneri ārvalstu studentu piesaistei. Izstādes laikā tika veiktas sarunas par sadarbības iespējām ar aģentiem no Ukrainas, Baltkrievijas, Gruzijas, Indijas, Pakistānas, Nepālas, Bangladešas, Turcijas, Bulgārijas, Kipras un citām valstīm.


RISEBA delegācija, kuras sastāvā bija arī RISEBA Attīstības departamenta prorektors Igors Graurs, apmeklēja Šanhajas izglītības forumu, kurš notika Ķīnas izglītības expo (CEE – China Education Expo), kuru organizē Ķīnas izglītības asociācija strpautiskajai apmaiņai.


RISEBA rektore Irina Senņikova un ārējo sakaru daļas vadītāja Poļina Naidenko apmeklēja Eduniversal Pasaules konvenciju Daubajā, Apvienotajos Arābu Emirātos.


No 07.03.2019. līdz 10.03.2019 Aleksandra Dombrovska pārstāvēja augstskolu RISEBA divās starptautiskajās izglītības izstādēs „Begin Eurasia Tour 2019” Baku (Azerbaidžānā) un Tbilisi (Gruzijā). Izstāžu un semināra laikā Aleksandra tikās ar potenciālajiem studentiem un interesentiem, kuriem sniedza informāciju par studiju iespējām augstskolā, kā arī par citām priekšrocībām, kas pieejamas RISEBA studentiem.


    Sazinies ar mums

    To top