Programma apvieno labākos arhitektūras izglītības standartus un pedagoģisko pieredzi Eiropā, tiecoties pēc akadēmiskās izcilības un starptautiskās atzinības.
Programma apvieno labākos arhitektūras izglītības standartus un pedagoģisko pieredzi Eiropā, tiecoties pēc akadēmiskās izcilības un starptautiskās atzinības. Bakalaura grāds arhitektūrā ir pirmais solis studentu sagatavošanā tālākām studijām arhitektūras un pilsētplānošanas un profesionālās arhitektūras prakses jomās, veicinot nākotnes profesionāļu konkurētspēju starptautiskā mērogā.
FAD kopš 2022. gada ir kļuvis par Eiropas Arhitektūras izglītības asociācijas biedru EAAE. www.eaae.be
Uzņemšanas noteikumi
Lūdzam iepazīties ar uzņemšanas noteikumiem, kas izvietoti mūsu mājaslapas Nāc studēt -> Uzņemšanas noteikumi
Iestājpārbaudījumi
Lai iestātos šajā programmā, ir jānokārto šādi iestājpārbaudījumi:
Iestājpārbaudījums zīmēšanā Lejupielādēt prasības šeit
Iestājpārbaudījums angļu valodā Lejupielādēt prasības šeit
Sagatavošanās kursi:
Lai topošā arhitekta pirmais solis pretī diplomam būtu drošs un pārliecinošs, RISEBA piedāvā sagatavošanas kursus katram no šīs studiju programmas iestājpārbaudījumiem:
Zīmēšanas kursi
Angļu valodas kursi
Programma sniedz studentiem teorētiskās zināšanas, praktiskās iemaņas un nepieciešamās kompetences darbam arhitektūras, dizaina un pilsētplānošanas jomā. Studiju laikā studenti paaugstina savas spējas analītiskajā domāšanā un problēmu risināšanā, kā arī apgūst pētnieciskās prasmes, lai spētu izpildīt dizaina uzdevumus dažādos kontekstos un veidot radošas koncepcijas, paralēli apgūstot, kā būt sociāli atbildīgiem jauniem speciālistiem. Lai gan kursa izklāsts katrā studiju gadā ir līdzīgs, ik gadu studentiem tiek piedāvāti unikāli dizaina uzdevumi, kas tiek atjaunināti, ņemot vērā aktuālos jautājumus, kas attiecas uz būvēto vidi Rīgas pilsētā un ārpus tās. Semestra laikā studentu darbu vērtēšanu lielā mērā ietekmē studenta sniegums un līdzdalība, radošs, atkārtots un nepārtraukts dizaina process, spēja risināt dažādus izaicinājumus.
Arhitektūras programmai ir deviņi galvenie studiju moduļi:
Arhitektūras projektēšana (AP)
Tēlotājmāksla (TM)
Būvniecības tehnoloģijas (BT)
Projektu vadība, ekonomika un tiesības (ET)
Pilsētplānošana (PP)
Arhitektūras vēsture un teorija (VT)
Humanitārie un sociālie priekšmeti (HS)
Prakse (PR)
Bakalaura darbs (BA)
Iegūstot šo bakalaura grādu, absolvents ir gatavs darbam arhitekta un pilsētplānotāja profesijā arhitektu birojos (toskait starptautiskos), kā arī valsts vai pašvaldību institūcijās, kas ir atbildīgas par apbūvi, teritorijas plānošanu, apdzīvotu vietu attīstību, piemēram, pilsētas būvvaldē. Bakalaura grāds sagatavo absolventu arī tālākam maģistrantūras studijām arhitektūrā vai citās ar vides veidošanas mākslu saistītās nozarēs.
Maģistra programma Pēc bakalaura programmas absolvēšanas ir iespēja turpināt izglītību RISEBA profesionālajā maģistra programmā “Arhitektūra” 2gadi, 120ECTS
Doties Erasmus+ apmaiņas programmā var jebkurš bakalaura programmas pilna laika students, kurš ir pabeidzis vismaz vienu studiju gadu. Students var doties studēt uz 1 vai 2 mācību semestriem kādā no RISEBA partneruniversitātēm. Studiju mobilitātes ilgums ir 2-12 mēneši. Par studiju un prakses apmaiņas programmā pavadīto periodu ārvalstīs studentam nav jāmaksā, mācību maksu sedz partneraugstskola, bet students turpina apmaksāt RISEBA studiju maksu. Par ārvalstīs mobilitātes laikā pavadīto periodu studentam tiek piešķirta Erasmus+ stipendija, lai nosegtu transporta un uzturēšanās izmaksas. Erasmus+ Prakses mobilitāte paredz, ka students var iziet praksi kādā no sev interesējošajiem uzņēmumiem kādā no Erasmus+ programvalstīm. Par šo prakses periodu students saņem Erasmus+ stipendiju. Prakses mobilitātes ilgums ir 2-12 mēneši. Vairāk par Erasmus+ un pieteikšanos uzzini šeit!
Ir svarīgi izcelt, ka studiju vide ir ļoti draudzīga, motivējoša, dinamiska un radoša pateicoties šiem aspektiem:
Studenti apgūst programmu nelielās grupās;
Studijas notiek angļu valodā, tāpēc liela daļa mācībspēku un studentu ir ārvalstnieki, kas savukārt nodrošina starptautisku mācību vidi;
Katru gadu studenti dodas ārvalstu mācību braucienos, kopā ar mācībspēkiem rada izstādes, gatavo publikācijas, izdot grāmatas;
Studentiem tiek piedavāta iespēja regulāri piedalīties atvērtajās lekcijās, kuras lasa nozares profesionāļi.