Jaunumi

RISEBA studenta Naura Svikas grāmata “Cilvēcīga vadība… jo darbinieki ir cilvēki, nevis resursi” ceļvedis veiksmīgam vadītājam.

RISEBA students Svika ir izdevis jaunu grāmatu ar nosaukumu "Cilvēcīga vadība... jo darbinieki ir cilvēki, nevis resursi". Grāmata, izdota izdevniecībā Zvaigzne ABC.
RISEBA studenta Naura Svikas grāmata “Cilvēcīga vadība… jo darbinieki ir cilvēki, nevis resursi” ceļvedis veiksmīgam vadītājam.

Aizvadītais gads augstskolā RISEBA ir bijis panākumiem bagāts. Mēs lepojamies gan ar augstskolas studentu, gan absolventu sasniegumiem. Kā vienu no tiem, vēlamies izcelt studentu Nauri Sviku, aizvadītajā, 2023. gadā, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA students Svika ir izdevis jaunu grāmatu ar nosaukumu “Cilvēcīga vadība… jo darbinieki ir cilvēki, nevis resursi”. Grāmata, izdota izdevniecībā Zvaigzne ABC, tā piedāvā lasītājiem ieskatu vadītāja ikdienas darbā, pievēršot uzmanību cilvēku faktoram uzņēmumu vadībā un integrējot militārās vadības teorijas uzņēmējdarbības kontekstā.

Grāmata nav zinātniskā literatūra, bet tā uzsver svarīgas vadītāja ikdienas kļūdas un sniedz ieteikumu to novēršanā.

Svika, izceļoties ar savu neierasto pieeju vadības jautājumiem, ir ieguvis reputāciju kā viens no retajiem ekspertiem, kas spēj savienot nesavienojamo un radīt jaunus rezultātus. Viņš nāk no Smiltenes, Latvijā, un pašlaik studē tālmācībā, bakalaura studiju programmā Biznesa psiholoģija, 3. kursā.


“Cilvēcīga attieksme naudu nemaksā”

Nauris Svika, autors

Pirms studijām RISEBA, Svika studēja Vācijas militārajā akadēmijā un Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, iegūstot ievērojamu pieredzi militārās vadības teorijās. Šī grāmata ir Naura otrais darbs, iepriekš viņš izdevis Militārās vadības rokasgrāmatu instruktoriem un tā ir guvusi atzinību un tiek plaši izmantota militārā vidē.

“Cilvēcīga vadība… jo darbinieki ir cilvēki, nevis resursi” piedāvā pētījumu par cilvēcisko faktoru uzņēmumu vadībā, integrējot militārās vadības teorijas uzņēmējdarbības kontekstā. Grāmata tikusi sarakstīta gan jauniem vadītājiem, kuri vēlas nostāties uz ceļa, gan pieredzējušiem vadītājiem, kuri meklē jaunus skata punktus savā darbā.

Svika, kuram ir vairāk nekā 22 gadu pieredze komandas vadībā, ir ieguvis augstāko izglītību un kļuvis par līderības un komandas attīstības ekspertu. Viņa akadēmiskā un pedagoģiskā pieredze, kā arī darbs ar dažādām korporatīvām programmām, liecina par viņa izcilajām prasmēm veidot un īstenot efektīvas mācību programmas.

Grāmata “Cilvēcīga vadība… jo darbinieki ir cilvēki, nevis resursi” ir pieejama ne tikai tradicionālajā formātā, bet arī kā e-grāmata, Apple Books platformā.

Svika periodiski piedalās konferencēs un atvērtās programmās, daloties ar savu pieredzi un skatījumu uz vadības darba procesiem. Sīkāka informācija par grāmatu un Naura Svikas darbību pieejama Zvaigzne ABC izdevniecības mājas lapā un autora sociālajos tīklos.


Pateicamies Naurim par izdotās grāmatas dāvinājumu augstskolas studiju programmas Biznesa psiholoģija direktoram Valērijam Dombrovskim, kā arī augstskolas RISEBA bibliotēkai.

Attēlā: Nellija Titova, Nauris Svika, Valērijs Dombrovskis


“Izlasīju vienā elpas vilcienā! Reālos kaujas apstākļos pārbaudītas cilvēku vadības lielās patiesības. Autora personīgajā pieredzē balstīti viegli lasāmi un kodolīgi stāsti jeb līderības mācības, saucot lietas īstajos vārdos. Jaunajiem vadītājiem – iedvesmojoša grāmata, ko pārlasīt vairākkārt, bet pieredzējušajiem – lasāmviela, kas ne reizi vien liks paskatīties spogulī.”

Aigars Ruņģis, SIA “VALMIERMUIŽAS ALUS” saimnieks


“Autors ar emocionāliem un precīziem stāstiem rada izpratni par cilvēcīgu komandas vadību un ar labu humora devu piedāvā padomāt par vadītāju ikdienu, neiztiekot bez citāda redzējuma un personīgās pieredzes. Katrs atradīs sev vielu pārdomām un iedvesmai. Ļoti aizraujoši.”

Baiba Pedraudze, AS “Repharm” Farmācijas biznesa personāla direktore

“Nauris Svika savu pieredzi apkopojis stāstos, kas ir gan izklaidējoši, gan pamācoši. Arī manas firmas kolektīvs iepazinās ar Naura vadīto programmu brīvā dabā un to atceras kā aizraujošu piedzīvojumu. Priecājos un apbrīnoju, ka Nauris savā straujajā ikdienā spējis atrast laiku un apkopojis pieredzi un zināšanas šajā vadītāja rokasgrāmatā, kas noteikti būs noderīga ikvienam, kurš to lasīs.”

Toms Apinis, SIA XTM dibinātājs

“Raiti lasāma, viegli uztverama un plašu tematiku aptveroša grāmata par līderību un komandas vadību. Kodolīgos stāstos piemeklētas sulīgas situācijas no autora pieredzes un novērojumiem, gan studējot militārajā akadēmijā, gan darbojoties kā komandu attīstības trenerim. Šī grāmata palīdz aprakstītajās situācijās ieraudzīt sevi un saprast, kā kļūt par labāku vadītāju. Rekomendēju izlasīt kā pieredzējušiem vadītājiem, lai atgādinātu sev par svarīgo līderībā un komandas vadībā, tā arī jaunajiem censoņiem, kuri vēl tikai sāk apjaust līderības nozīmi vadītāja profesijā.”

Dita Tjumina, SIA “Kronus” Iepakojuma pārdošanas nodaļas vadītāja

Saites un papildu informācija


Par grāmatu
Apple Books
Naura Svikas mājas lapa
Grāmatas, kuras iesaka Nauris Svika

    Sazinies ar mums

    To top