Jaunumi

Plenērs Kuldīgā Pasaules arhitektūras dienas ietvaros

Augstskolas RISEBA studenti šā gada 26. un 27. oktobrī piedalījās divu dienu plenērā, ko Pasaules arhitektūras dienas ietvaros rīkoja Kuldīgas novada pašvaldība sadarbībā ar RISEBA
Plenērs Kuldīgā Pasaules arhitektūras dienas ietvaros

Augstskolas RISEBA bakalaura un maģistra studiju programmas “Arhitektūra” studenti studiju kursu “Kultūras mantojums” un “Kultūrvēsturiskais mantojums mūsdienu pilsētvidē” ietvaros šā gada 26.un 27. oktobrī piedalījās divu dienu plenērā, ko Pasaules arhitektūras dienas ietvaros rīkoja Kuldīgas novada pašvaldība sadarbībā ar Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolu “RISEBA”.

Pasaules arhitektūras dienu Starptautiskā Arhitektu savienība (LAS) svin katru gadu oktobra pirmajā pirmdienā, suminot arhitektūru visā pasaulē, un šajā dienā LAS biedru organizācijas organizē pasākumus un kampaņas arhitektūras popularizēšanai sabiedrībā. Kā jau ierasts, Pasaules arhitektūras diena sakrīt ar ANO Pasaules biotopu aizsardzības dienu.


Katru gadu Pasaules arhitektūras diena dod iespēju pievērst profesionāļu un sabiedrības uzmanību daudzām problēmām, saistītām ar pilsētām un mājokļiem. Arhitekti visā pasaulē tiek aicināti izcelt arhitektūras lomu mūsu laikmeta izaicinājumu pārvarēšanā, rīkojot pasākumus, izstādes, lekcijas un citas aktivitātes.


Divu dienu garumā augstskolas “RISEBA” studenti piedalījās izglītojošās lekcijās un ekskursijās par pilsētvides un kultūras mantojuma aktuāliem jautājumiem, kā arī darbojās praktiskā laboratorijā “Vulkāns – kultūras un pasākumu platforma – tikšanās vieta” (Volcano – a platform for culture, events – a meeting place). Studenti izstrādāja priekšlikumus bijušās sērkociņu fabrikas Vulkāns teritorijas arhitektūras risinājumus vietas iekļaušanai pilsētas kultūrtelpas audumā, vēstures, esošās situācijas un plānotās funkcijas kontekstā kā atpūtas un kultūras baudīšanas vietai.


Pasākuma ietvaros studentiem bija iespēja salīdzināt Kuldīgas, Ventspils un Talsu pilsētu arhitektūras kultūras mantojuma saglabāšanas pieredzi.

Arhitektūras un dizaina fakultāte

    Sazinies ar mums

    To top