Jaunumi

Mana sirdsapziņa ir badīga lapsa

Mana sirdsapziņa ir badīga lapsa

Efe Dujans (Efe Duyan) ir turku dzejnieks un arhitektūras zinātņu doktors – aktīva un plaši pazīstama personība mūsdienu Turcijas un Eiropas dzejas pasaulē.

Kopš 2006. gada izdoti trīs autora dzejoļu krājumi, 2022. gadā klajā laists pirmais romāns Başka (Citi). Dzejas darbi tulkoti angļu, vācu, franču, itāļu, spāņu, ķīniešu, čehu, kurdu, ukraiņu, dāņu, ivritā un citās pasaules valodās.

Kopš 2009. gada aktīvi piedalās starptautiskos dzejas lasījumos, festivālos un dzejas nozares pasākumos, pabūts Londonas un Edinburgas grāmatu tirgos, Berlīnes dzejas festivālā, Mehiko dzejas festivālā un daudzos citos. 2019. gadā Efe Dujans piedalījās Starptautiskajā rakstniecības rezidencē Aiovā, ASV. Lasījis dzejai veltītas lekcijas Atlantas, Bostonas Mesačūsetsas un Džordža Vašingtona universitātēs ASV.

Autora atdzejojumu klāstā ir :

  • rumāņu dzejnieka Radu Vanku darbi;
  • vācu autora Matiasa Gērica darbi;
  • amerikāņa Loida Švarca darbi;
  • latvietes Madaras Gruntmanes darbi;

Bijis vairāku literatūras žurnālu redaktors un dzejas festivālu organizators. Līdztekus radošajai darbībai, Efes akadēmiskā karjera saistīta ar lektora darbu Turcijas un Eiropas universitātēs.

Šobrīd Efe Dujans dzīvo Rīgā un ieņem Zinātniskā virziena vadītāja amatu Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātē. 2022. gada pavasarī Efe Dujans bija viens no Pirmā starptautiskā dzejas festivāla PAGE BREAK Jelgavā idejas autoriem un rīkotājiem.

Efe Dujana dzejoļi pieejami šeit

Efe Duyan PhD
Zinātniskā virziena vadītājs, docents
Adrese
301, Durbes iela 4

    Sazinies ar mums

    To top