Jaunumi

Doktorantūras stipendijas Eiropas institūtā

Izglītības un zinātnes ministrija aicina pieteikties doktorantūras stipendijām Eiropas Universitātes institūtā.
Doktorantūras stipendijas Eiropas institūtā

Izglītības un zinātnes ministrija aicina pieteikties doktorantūras stipendijām Eiropas Universitātes institūtā (EUI) Florencē, Itālijā. Studijām Eiropas Universitātes institūta (EUI) doktorantūras studiju programmās Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) šī gada atlases konkursā nodrošina divas stipendijas, kas pilnībā sedz uzturēšanās, apdrošināšanas un ceļa izdevumus. Stipendija tiek nodrošināta četrus gadus ilgām studijām ekonomikā, vēsturē un civilizācijā, tiesību zinātnē, kā arī politikas un sociālajās zinātnēs 2024./2025. akadēmiskajā gadā. 

Par Eiropas Universitātes institūtu:

Eiropas Universitātes institūts (EUI) ir vadošais sociālo un humanitāro zinātņu institūts Eiropā, ko 1972. gadā dibināja Eiropas Kopienas dalībvalstis. Institūts ir starptautisks pētniecības un augstākās izglītības centrs, kas sniedz ieguldījumu Eiropas kultūras un zinātnes attīstībā, nodrošinot studijas universitātes augstākajā līmenī, starpdisciplināru pētniecību par nozīmīgām sabiedrības problēmām, kā arī spēcīgas intelektuālas diskusijas un debates. EUI sagatavo augsta līmeņa zinātniekus un politikas veidotājus, kuri savā profesionālajā darbībā sekmēs sociālo progresu un Eiropas attīstību. EUI studē aptuveni 1000 studentu no vairāk nekā 85 valstīm. Aizvadīto 14 gadu laikā, kopš Latvija ir pievienojusies konvencijai par Eiropas Universitātes institūta izveidi, doktora grādu tiesībās, politikas un sociālajās zinātnēs ir ieguvuši deviņi Latvijas pētnieki. Šobrīd EUI studē pieci doktoranti no Latvijas.

Esošie Latvijas studenti EUI augstu novērtē institūta materiāltehnisko nodrošinājumu, individuālo pieeju katram doktorantam, daudzveidīgo studentu sociālo dzīvi un iespēju veidot profesionālos kontaktus ar citu pasaules līmeņa universitāšu doktorantiem un profesoriem. Studentiem ir iespēja līdztekus disertācijas rakstīšanai piedalīties arī citos akadēmiskos projektos, piemēram, datu vākšanā un apstrādē, grāmatu un publikāciju rakstīšanā. Pirms doktorantūras studiju uzsākšanas starp Izglītības un zinātnes ministriju un EUI uzņemto pretendentu doktorantūrā tiek noslēgta vienošanās par studijām institūtā. Lielākas iespējas iegūt stipendiju doktorantūras studijām EUI ir tiem pretendentiem, kuri uzrakstījuši kvalitatīvu un EUI izvirzītajām prasībām atbilstošu pētījuma pieteikumu.

29.novembrī, plkst. 16.00-17.00 visi interesenti ir laipni aicināti uz informatīvu tiešsaistes semināru Zoom platformā.

Saite uz semināru

Meeting ID: 871 8480 5753

Passcode: 829308

Seminārs tiešraidē būs skatāms arī Izglītības un zinātnes ministrijas Facebook lapā.

Papildu informācija: Eiropas Universitātes institūta tīmekļa vietnē

    Sazinies ar mums

    To top