Jaunumi

DECEMBRIS – Dodamies mežā

Tuvojas Ziemassvētku laiks, un RISEBA EKO padome aicina Tevi pievienoties mūsu iniciatīvai, iegādājies dzīvu eglīti podiņā un pavasarī to iestādi.
DECEMBRIS – Dodamies mežā

Tuvojas Ziemassvētku laiks, un RISEBA EKO padome aicina Tevi pievienoties mūsu iniciatīvai, iegādājies dzīvu eglīti podiņā un pavasarī to iestādi. Šī tradīcija ne tikai piepildīs Tavu māju ar siltumu un svētku gaisotni, bet tā arī izrādīsi rūpes par mūsu vidi.

Lai tavs Ziemassvētku kociņš būtu skaists un dzīvotu veselīgi līdz pavasarim, iesakām ievērot šīs norādes:

  1. Vieta istabā: Kad esi iegādājies savu eglīti un atnesis to mājās, ļauj tai atpūsties vēsā telpā dažas dienas pirms tās novietošanas istabā. Pirms iestādīšanas, paturi eglīti, piemēram, vēsākā verandā, tas mazinās temperatūras maiņas ietekmi. Ņem vērā, ka egli podiņā nav vēlams turēt ilgāk par vienu, divām nedēļām telpā, pat tad, ja tā glabājusies vēsakajā vietā un noteikti tālāk no sildķermeņiem – krāsnīm, radiatoriem.
  2. Laistīšana: Vēro, lai eglītes sakņu kamols pastāvīgi būtu mitrs un neizžūtu. Laisti eglīti pēc vajadzības, jo sauss gaiss istabā var ātri izžāvēt eglītes saknes. Lai nodrošinātu mitruma piekļuvi, novieto eglītes podiņu bļodā un laisti to tik daudz, kamēr zem podiņa bļodā parādās ūdens.
  3. Rotāšana: Eglītes, kura atrodas podiņā, augošajiem zariem nav ierobežojumu rotāšanā. Paturi prātā, ka eglītes zari ir dzīvi, tāpēc novēro, lai tie neaizdegtos, ja esi nolēmis eglītē novietot svecītes. Noteikti neaizmirsti būt uzmanīgs, lai nekaitētu dzīvajai eglītei. Ja vēlies iegūt Ziemassvētku smaržu mājās, tomēr izvēlies kadiķa zariņus.
  4. Pēc svētkiem: Pēc Ziemassvētkiem eglīti ir svarīgi novietot svaigā gaisā. Iznes to ārā uzreiz pēc svētkiem, vai tradicionāli Zvaigznes dienā – 6. janvārī. Ja ārā ir ļoti auksts, iesakām turēt eglīti vēsā verandā pirms iznešanas ārā. Pēc eglītes iznešanas, nodrošini, ka eglīte ir stabili ievietota podiņā un, ja ārā nav sasnidzis sniegs, to vari ierakt zemē. Eglīte jāstāda tādā dziļumā, kādā tā augusi podiņā un pēc iestādīšanas jāaplaista. Pavasarī rūpējies, lai eglīte pierastu pie saules, un vajadzības gadījumā aplej sakņu kamolu.

Kokaudzētavās Latvijā ir iespeja sastapt 35 egļu sugas, kur katrai sugai ir no desmitiem līdz simtiem šķirņu. Visizplatītākās Latvijas kokaudzētavās ir parastās egles, sudrabegles, Serbijas egles, Kanādas egles un dažādu baltegļu šķirnes.

Pieņem mūsu aicinājumu un iegādājies dzīvu eglīti, rūpējoties par vidi un radot siltumu Ziemassvētkos. Kopā mēs veidojam zaļākas un ilgtspējīgākas Ziemassvētku tradīcijas!

    Sazinies ar mums

    To top