Jaunumi

Augstskola RISEBA Starptautiskā konferencē aicinās izzināt aklos punktus arhitektūrā

Augstskolas RISEBA Arhitektūras un Dizaina fakultāte izziņo 2. starptautisko arhitektūras un dizaina konferenci "RIXARCH" 2024. Konference norisināsies 2024. gada 12. un 13. aprīlī, Rīgā.
Augstskola RISEBA Starptautiskā konferencē aicinās izzināt aklos punktus arhitektūrā

Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA Arhitektūras un Dizaina fakultāte izziņo 2. starptautisko arhitektūras un dizaina konferenci “RIXARCH” 2024. Konference norisināsies 2024. gada 12. un 13. aprīlī Rīgā un tās galvenā tēma būs “Aklais punkts” (“Blind spot”), kas aicinās apskatīt šī koncepta optisko un metaforisko dimensiju.

Konferences programmu papildinās nodibinājuma “Arhiteksti” un augstskolas RISEBA Arhitektūras un Dizaina fakultātes kopīgi rīkotā Rainbekā – Ņujorkas štatā – bāzētās galerijas “‘T’ Space / Steven Myron Holl Foundation”  izstāde “Roma. Skolotāja: Astra Zariņa”, kas būs apskatāma no 2024. gada 14. marta līdz 13. aprīlim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izstādi atklās pasaulē atzītais amerikāņu arhitekts Stīvens Hols (Steven Holl). Izstādes atklāšanas dienā gaidāmā Stīvena Hola lekcija norisināsies laikā no 17:00 – 19:00, bet svinīgais pasākums paredzēts laikā no 19:00 – 21:00, kas ietvers uzrunas un pieņemšanu.

Konferencē “RIXARCH 2024” piedalīsies vairāki izcili un starptautiski nozīmīgi lektori, kas dalīsies ar savu  pieredzi arhitektūrā un pilsētbūvniecībā. Stīvens Hols, pasaulē atzītās arhitektūras studijas “Steven Holl Architects” dibinātājs, ir labi pazīstams ar savu holistisko pieeju arhitektūrai, harmoniski apvienojot telpisko estētiku un funkcionalitāti. Ole Vīgs (Ole Wiig), viens no NSW Arhitektu biroja dibinātājiem un tā radošajiem direktoriem, iepazīstinās ar inovatīvu dizaina pieeju arhitektūrā. Nensija Džozefsone (Nancy Josephson), Civita institūta jeb Ziemeļrietumu arhitektūras un pilsētplānošanas institūta Itālijā (NIAUSI) prezidente, piedāvās ieskatīties unikālā uz arhitektūras un pilsētplānošanas mijiedarbību orientētā plānošanas pieejā. Visbeidzot, pieredzē dalīsies UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautās Latvijas pilsētas – Kuldīgas – galvenā arhitekte Jana Jākobsone. Kuldīgas izcilais tradicionālās pilsētbūves mantojums, kas ilustrē arhitektūras ietekmes un amata tradīcijas no 16. līdz 19. gadsimtam, akcentēs konferences vēsturisko nozīmi. “Ar šiem izcilajiem konferences dalībniekiem “RIXARCH 2024″ kļūs par notikumu, kur arhitektūras izcilība satiekas ar bagāto kultūras mantojumu,” sola rīkotāji.

Termins “Aklais punkts” ietver divas interpretācijas. Pirmkārt, tas ir attiecināms uz fizioloģisko aklā plankuma jēdzienu, kas definē to kā optiskā nerva punktu uz tīklenes, kurš ir nejutīgs pret gaismu. Otrkārt, tas simbolizē punktu, kurā cilvēka redze ir traucēta. Šādi interpretējot jēdzienu, rīkotāji aicina arhitektus un dizainerus domāt ārpus tradicionālā skatpunkta un ļauties neierobežotai jaunradei. 

Konferences “RIXARCH 2024” uzmanības centrā ir izcilā latviešu trimdas arhitekte un pedagoģe Astra Zariņa. Dzimusi 1929. gadā Rīgā, Astra Zariņa 1947. gadā sāka studijas Vašingtonas Universitātē, kur izglītojās pie tādiem arhitektiem kā Laionels Prīss, Vendels Lovets un Viktors Šteinbruks. 

Konference “RIXARCH 2024” notiks 2024. gada 12. un 13. aprīlī augstskolas RISEBA Arhitektūras un mediju centrā “H2O 6”. Konferences mērķis ir apvienot izcilus arhitektus un topošos pētniekus no vietējās un starptautiskās arhitektūras kopienas, radot platformu produktīvām diskusijām par mūsdienu arhitektūras jautājumiem. Visu radošo jomu pārstāvji aicināti pieteikties dalībai konferencē un iesūtīt pētījumu īsus izklāstus. Visiem pieteikumiem tiks nodrošināta dubultaklā zinātniskā recenzēšana. Pieņemtās anotācijas tiks publicētas konferenču tēžu grāmatā, kas būs pieejama autoriem konferences dienā. Papildus tam autori aicināti iesniegt pilnos rakstus publicēšanai augstskolas RISEBA zinātniskā žurnāla “ADAMarts” 2024. gada speciālizlaidumā, sniedzot ieguldījumu arhitektūras jomā notiekošajās diskusijās.

Vairāk informācijas, reģistrācija dalībai konferencē un darbu anotāciju iesniegšanas vadlīnijas pieejamas konferences tīmekļa vietnē.


“WHITE PAPER” SESSIONS

Konferences programma
RIXARCH 2024
Informatīvs materiāls presei

    Sazinies ar mums

    To top