Jaunumi

RISEBA iegūst “Ilgtspējas indekss 2022” prestižo zelta kategoriju

RISEBA iegūst “Ilgtspējas indekss 2022” prestižo zelta kategoriju

Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA” ar prieku var paziņot, ka šajā gadā esam ieguvuši Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta “Ilgtspējas indekss 2022” prestižo zelta kategoriju!

Kas ir Ilgtspējas indekss?

Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, kura pamatā ir starptautiski atzīta metodoloģija. Tas palīdz Latvijas uzņēmumiem diagnosticēt savas darbības ilgtspēju un korporatīvās atbildības līmeni. Vienlaikus tas sabiedrībai, valsts un nevalstiskajām organizācijām sniedz objektīvus kritērijus, lai uzslavētu un atbalstītu tādus uzņēmumus, kuri palīdz stiprināt Latvijas ekonomiku ilgtermiņā.

Ilgtspējas indeksa dalībnieki demonstrē drosmi, atklātību un apņemšanos pilnveidot savu sniegumu. Tieši šīs organizācijas spēj ne tikai ietekmēt savas nozares attīstību, bet arī sekmēt valsts ilgtspēju!

Jāpiebilst, ka, līdzīgi kā sportā, arī Ilgtspējas indeksā sasniegt augstākās virsotnes nav vienkārši, ko apliecina gan dalībuzņēmumu atsauksmes, gan statistika. Taču tas nav neiespējami. Svarīga ir motivācija. Un nenāk par ļaunu zināt arī atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem, kā arī iepriekšējo gadu novērtējuma dalībnieku pieredzi.

Par apbalvojumu

Ilgtspējas indeksa rezultāti tradicionāli tiek paziņoti jūnijā – ikgadējā noslēguma pasākumā, kas norisinās Atbildīga biznesa nedēļas ietvaros. Tā kā šī novērtējuma mērķis ir veicināt uzņēmumu izaugsmi, nevis sāncensību, publiskots tiek tikai uzņēmumu dalījums kategorijās atkarībā no to iegūtajiem rādītājiem: platīna, zelta, sudraba un bronzas.

Ilgtspējas indeksa dalībnieki, kuri iegūst zemāku vērtējumu par 40%, netiek publicēti. Tomēr tie tāpat kā pārējie uzņēmumi saņem ekspertu rekomendācijas savas ilgtspējas uzlabošanai, kas dod iespēju piedalīties šajā novērtējumā atkārtoti nākamajā gadā.

Par InCSR

Biedrība “Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts” (InCSR) tika dibināta 2011. gada sākumā ar mērķi stiprināt valsts un vietējās kopienas ilgtspējīgu attīstību, izglītojot sabiedrību, paaugstinot tās izpratni par atbildīgu un tālredzīgu rīcību, kā arī sekmējot pilsoniskās sabiedrības attīstību.

Pateicamies augstskolas “RISEBA” komandai par paveikto darbu un ieguldījumu nākotnē!

Atgādinām, ka ikkatram austskols “RISEBA” studentam arī ir iespēja  sniegt savu ieguldījumu ilgtspējas attīstībā piesakoties “RISEBA” Eko padomē un realizējot aktivitātes.

Ja arī Tevi interesē ekoloģiskā ilgtspēja, resursu saglabāšana, klimata pārmaiņas un dabas pasaules novērtēšana, piesakies!

Valērija Kozlova Mg.oec.
EKO padomes vadītāja
Adrese
314, Meža iela 3

    Sazinies ar mums

    To top