Jaunumi

Atklāta RISEBA Mediju laboratorija

Atklāta RISEBA Mediju laboratorija

14. februārī RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 Durbes ielā 4 tika atklāta RISEBA Mediju laboratorija – inovatīva infrastruktūra mūsdienīgiem mediju radošā un pētnieciskā darba risinājumiem.

Mediju laboratorija ir izvietota divos stāvos – pirmajā mediju speciālistu un studentu rīcībā ir moderni aprīkota telpa ar četrām jaudīgām darba stacijām audiovizuālo projektu īstenošanai un digitālās pēcapstrādes studiju, bet otrajā stāvā ir telpa semināriem, tur arī – atpūtas zona. Jaunatklātajās telpās noritēs lekcijas, semināri un skates RISEBA Mediju un radošo tehnoloģiju fakultātes maģistratūras un doktorantūras studentiem. Mediju laboratorijas dizaina autors ir arhitekts un RISEBA vadošais pētnieks Jānis Dripe, kurš ir publicējis vairāk nekā 300 rakstu par arhitektūru un kultūru Latvijas un ārvalstu presē. Jānis Dripe ir strādājis par Rīgas galveno arhitektu (2006. – 2011. gadā).

Līdz ar jauno telpu atvēršanu tika atklāta arī augstskolas RISEBA doktorantūras programma Mediju māksla un radošās tehnoloģijas, kas tiek īstenota sadarbībā ar Liepājas Universitāti. Jaunā programma piedāvā augsta kalibra akadēmisko potenciālu, kā arī modernu tehnisko infrastruktūru, toskait jauno Mediju laboratoriju. Šajā programmā kvalificēti, uz pētniecību orientēti profesionāļi var apvienot savu profesionālo kompetenci simbiozē ar mediju un mākslas teorijām, kritisku analīzi jauno mediju jomā, starpdisciplinārajā mākslā un imersīvajās radošajās tehnoloģijās, kas var sniegt būtisku ieguldījumu kultūras, ekonomikas un sociālajā jomā gan Latvijā, gan aiz tās robežām.

Mediju laboratorijas atklāšanā piedalījās ne vien doktorantūras studiju programmas “Mediju māksla un radošās tehnoloģijas” administratīvais personāls, bet arī jaunās studiju programmas studenti un augstskolas RISEBA administrācija.

Mediju laboratorijas atklāšanas pasākuma pilnu fotogaleriju aplūko šeit! 

    Sazinies ar mums

    To top