Jaunumi

Aizvadīta 2. starptautiskā arhitektūras un dizaina konference RIXARCH

Aizvadīta 2. starptautiskā arhitektūras un dizaina konference RIXARCH

Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA Arhitektūras un Dizaina fakultāte 12. un 13. aprīlī organizēja jau 2. starptautisko arhitektūras un dizaina konferenci “RIXARCH” 2024. Konference notika Rīgā un tās galvenā tēma bija “Aklais punkts” (“Blind spot”), kas aicināja apskatīt šī koncepta optisko un metaforisko dimensiju.

Konferences programmu papildināja nodibinājuma “Arhiteksti” un augstskolas RISEBA Arhitektūras un Dizaina fakultātes kopīgi rīkotā Rainbekā – Ņujorkas štatā – bāzētās galerijas “‘T’ Space / Steven Myron Holl Foundation”  izstāde “Roma. Skolotāja: Astra Zariņa”, kas ir apskatāma no 2024. gada 14. marta līdz 13. aprīlim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Konferencē “RIXARCH 2024” piedalījās vairāki izcili un starptautiski nozīmīgi lektori, kas dalījās ar savu  pieredzi arhitektūrā un pilsētbūvniecībā. Ole Vīgs (Ole Wiig), viens no NSW Arhitektu biroja dibinātājiem un tā radošajiem direktoriem, iepazīstināja ar inovatīvu dizaina pieeju arhitektūrā. Nensija Džozefsone (Nancy Josephson), Civita institūta jeb Ziemeļrietumu arhitektūras un pilsētplānošanas institūta Itālijā (NIAUSI) prezidente, piedāvāja ieskatīties unikālā uz arhitektūras un pilsētplānošanas mijiedarbību orientētā plānošanas pieejā. Pieredzē dalījās arī UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautās Latvijas pilsētas – Kuldīgas – galvenā arhitekte Jana Jākobsone.

Konferences “RIXARCH 2024” uzmanības centrā bija izcilā latviešu trimdas arhitekte un pedagoģe Astra Zariņa. Dzimusi 1929. gadā Rīgā, Astra Zariņa 1947. gadā sāka studijas Vašingtonas Universitātē, kur izglītojās pie tādiem arhitektiem kā Laionels Prīss, Vendels Lovets un Viktors Šteinbruks. 

RIXARCH konferences mērķis ir apvienot izcilus arhitektus un topošos pētniekus no vietējās un starptautiskās arhitektūras kopienas, radot platformu produktīvām diskusijām par mūsdienu arhitektūras jautājumiem. Konferences pirmajā dienā radošo jomu pārstāvji bija aicināti pieteikties dalībai konferencē un iesūtīt pētījumu īsus izklāstus. Visiem pieteikumiem ir nodrošināta dubultaklā zinātniskā recenzēšana. Pieņemtās anotācijas tika publicētas konferenču tēžu grāmatā, kas bija pieejama autoriem konferences dienā. Papildus tam autori bija aicināti iesniegt pilnos rakstus publicēšanai augstskolas RISEBA zinātniskā žurnāla “ADAMarts” 2024. gada speciālizlaidumā, sniedzot ieguldījumu arhitektūras jomā notiekošajās diskusijās.Konferences galerija

    Sazinies ar mums

    To top