FAD IZZIŅO STARPTAUTISKO ARHITEKTŪRAS UN PILSĒTVIDES DIZAINA VASARAS SKOLU

22 Jūl
10.00

Arhitektūras un pilsētvides dizaina vasaras skolā “FestivaL’and 5.0” notiks no 2024. gada 22. jūlija līdz 3. augustam Valmierā.

RISEBA Arhitektūras un Dizaina Fakultāte izsludina ārvalstu dalībnieku pieteikšanos Latvijas valsts stipendijām dalībai starptautiskajā īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides dizaina vasaras skolā “FestivaL’and 5.0”. Vasaras skola notiks 2024. gadā no 22. jūlija līdz 3. augustam Valmierā.

Par FestivaL’and 5.0


“FestivaL’and” ir vasaras skolas formāts, kas radies sadarbībā ar Valmieras Vasaras teātra festivālu (VVTF) un pirmo reizi notika 2018. gadā. Vasaras skolā laikmetīgas īslaicīgās arhitektūras un dizaina intervences kļūst par katalizatoru nozīmīgiem pārmaiņu procesiem pilsētvidē, tās uztverē un lietojamībā. Vasaras skola ir veltīta radošai mākslas, dizaina, arhitektūras sinerģijai un attīstās kā pilsētvides laboratorija, īslaicīgi uz teātra festivāla laiku transformējot noteiktas vietas, iedzīvinot tās, piedāvājot atšķirīgu lietotāju pieredzi, atklājot jaunu pilsētas telpu izmantošanas potenciālu. 2024. gadā vasaras skola “FestivaL’and 5.0” notiks jau piekto reizi. Tā tiek organizēta kā Latvijas Mākslas akadēmijas un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” Arhitektūras un dizaina fakultātes sadarbības projekts. 

Kontekstā ar klimata pārmaiņām, resursu noplicināšanu un centieniem veidot humānu, iekļaujošu un dabisku vidi, vasaras skola akcentē koksnes kā ekoloģiska, atjaunojama, pārstrādājama vai atkalizmantojama izejmateriāla lietošanu, aicinot studentus apgūt tās izmantošanas dažādos aspektus un iesaistīties nozares inovācijās. Vasaras skolas laikā dalībnieki iegūs pieredzi, zināšanas un prasmes arhitektūras dizaina procesā no ideju radīšanas līdz pat būvniecībai 1:1 mērogā, īstenojot vides objektu-telpisku instalāciju Valmieras pilsētā. Vasaras skolas pasniedzēju vadošo pasniedzēju sastāvu veido pasniedzēji, arhitektūras un dizaina jomu profesionāļi ar pieredzi gan praksē, gan pedagoģijā.

Vasaras skolas noslēgumā dalībnieki saņems sertifikātu kā apliecinājumu par dalību un 6 ECTS kredītpunktu saņemšanu.

Dalībai vasaras skola 2024. gadā pieejamas 10 stipendijas ārvalstu dalībniekiem

Konkursā uz stipendijām var piedalīties studenti un akadēmiskais personāls no 43 valstīm: ASV, Austrija, Azerbaidžāna, Beļģija (Valonijas-Briseles federācija), Bulgārija, Čehija, Dienvidkoreja, Ēģipte, Francija, Gruzija, Horvātija, Igaunija, Indonēzija, Islande, Itālija, Izraēla, Japāna, Kazahstāna, Kipra, Kirgizstāna, Ķīnas Tautas Republika, Meksika, Moldova, Mongolija, Peru, Polija, Slovākija, Somija, Spānija, Šveice, Tadžikistāna, Turcija, Turkmenistāna, Ukraina, Ungārija, Uzbekistāna, Vācija, Vjetnama, Namībija, Senegāla, Etiopija, Gvineja-Bisava un Fidži.

Stipendija sedz izmitināšanu studentu hostelī, ēdināšanu divas reizes dienā, vasaras skolas programmā iekļautās aktivitātes, darbnīcas, lekcijas, mācību ekskursijas, kultūras aktivitātes, kā arī nodrošina nepieciešamos materiālus un aprīkojumu tās norises laikā.
Stipendija nesedz ceļojuma, vīzu un apdrošināšanas izmaksas. Dalībniekiem pašiem jāsedz ceļa izdevumi no izcelsmes valsts uz Rīgu, Latviju. Vasaras skolas organizatori iespēju robežās nodrošinās nokļūšanu no Rīgas uz vasaras skolas norises vietu Valmierā.

Pieteikšanās termiņš stipendijām ārvalstu dalībniekiem ir no 2024. gada 1. februāra līdz 1. aprīlim.

Kandidātu atlase notiek konkursa kārtībā, izvērtējot pieteikuma anketu, motivāciju un radošo darbību. Stipendiju piešķiršanu kandidātiem apstiprina Valsts izglītības attīstības aģentūras vērtēšanas komisija.

Vairāk par kandidātu atlasi un pieteikumu atrodams FAD mājaslapā.

Vasaras skolu organizē un finansiāli atbalsta:
Valsts izglītības attīstības aģentūra un Valmieras novada pašvaldība
.

    Sazinies ar mums

    To top