Jaunumi

Uz Rietumiem/Austrumeiropas kinematogrāfisti Rietumos – Anita Uzulniece

Berlīnes starptautiskā kinofestivāla ietvaros, līdzās  Dāvja Sīmaņa filmai “Marijas Klusums” notikusi augstskolas “RISEBA” docentes Anitas Uzulnieces grāmatas prezentācija
Uz Rietumiem/Austrumeiropas kinematogrāfisti Rietumos – Anita Uzulniece

Berlīnes starptautiskā kinofestivāla ietvaros, līdzās Latvijas filmu studijā “Mistrus Media” veidotajai režisora  Dāvja Sīmaņa filmai “Marijas Klusums” notikusi augstskolas “RISEBA” docentes Anitas Uzulnieces grāmatas “Uz Rietumiem/Austrumeiropas kinematogrāfisti Rietumos” ( vācu: “Westwaerts/ Osteuropaeische Filmschaffende in Westeuropa“) prezentācija.

Dāvja Sīmaņa filma “Marijas klusums” prezentāciju piedzīvoja 2024. gada 18. februārī, šī filma ir vēsturiska drāma, kas veidota pēc  slavenās teātra un kino aktrises Marijas Leiko dzīvesstāsta  un vēsta par viņas dzīves pēdējiem gadiem, kad aktrise dodas uz Padomju Savienību, lai parūpētos par savu mazmeitu un kļūst par Staļina iniciētās latviešu iznīcināšanas akcijas liecinieku un upuri.

Docente Anita Uzulniece izdotajā grāmatā izstrādājusi nodaļu, kas veltīta Latvijas mēmā kino zvaigznei Marijai Leiko, saucas “Vai viņas zvaigzne mirdzēja pie kino debesīm” ( vācu: “Hat Ihr Stern Am Filmhimmel Geleuchtet?”). Grāmata tika izdota Vācijā, 2024. gada sākumā.

Anita Uzulniece (1947) – Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” docente, kinokritiķe, mākslas zinātņu doktore.

Berlīnes starptautiskais kinofestivāls (vācu: Internationale Filmfestspiele Berlin) jeb Berlināle ir viens no svarīgākajiem kinofestivāliem pasaulē.
Pirmo reizi festivāls norisinājās 1951. gadā Rietumberlīnē. Mūsdienās tas ir kļuvis par visapmeklētāko filmu festivālu pasaulē ar vairāk kā 270 000 pārdotām ieejas biļetēm un 450 000 apmeklētājiem.

    Sazinies ar mums

    To top