Jaunumi

Rudolfs Dainis Šmits Latvijas Radio 3 raidījumā “Ukrainas pasakalja”

Latvijas Radio 3 "Klasika" jaunajā raidījumā "Ukrainas pasakalja" piedalījā arī RISEBA Arhitektūras fakultātes dekāns Rudolfs Dainis Šmits
Rudolfs Dainis Šmits Latvijas Radio 3 raidījumā “Ukrainas pasakalja”

No kreisās: Rudolfs Dainis Šmits, Ilze Dobele, Ilze Kaģe un Sergejs Ņikiforovs
Foto: Arnolds Auziņš / Latvijas Radio

Šogad tiešsaistē norisinājās 18. Arhitektūras skolu plenērs. Jau iepriekšējā gadā tajā akcentēja tēmu par Ukrainu, paredzot Bučas, Černihivas un citu pilsētu atjaunošanu. Šogad plenēra tēma ir “Mariupole. Restarts 2.0”. Kā vēsturiskā atmiņa un kara notikumi var ietekmēt to, kas jāatjauno un kas jāveido no jauna? Kāda ir pasaules pieredze, atjaunojot pilsētas pēc kara postījumiem? Kā plenērā izskanējušās studentu idejas var tikt izmantotas? Atbildes uz šiem jautājumiem Latvijas Radio 3 “Klasika” jaunajā raidījumā “Ukrainas pasakalja” tika meklētas kopā ar plenēru organizētāju arhitektu biroja “Nams” valdes priekšsēdētāju Sergeju Ņikiforovu, RISEBA Arhitektūras fakultātes dekānu Rudolfu Daini Šmitu un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes ainavu arhitektūras studenti Ilzi Kaģi.

Rudolf Dainis izteicis savu viedokli par tādiem jautājumiem: Kā atjaunot atmiņu par pilsētu? Kā dziedināt pilsētas rētas? Vai kopijai ir vērtība?

Pilnu raidījuma ierakstu aicinām noklausīties šeit

    Sazinies ar mums

    To top