Jaunumi

RISEBA mācībspēks Gabelaia: mārketinga eksperts, aizrautīgs sportists un dabasmīlis

RISEBA mācībspēks Gabelaia: mārketinga eksperts, aizrautīgs sportists un dabasmīlis

Darbu augstskolā RISEBA uzsācis PhD Ioseb Gabelaia, kurš vada bakalaura programmu Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžments angļu valodā – tā būs pieejama jau 2022./2023. studiju gadā. Aicinām iepazīties ar viņu intervijā!

Jaunā direktora ieceres

Kāda ir jūsu iepriekšējā akadēmiskā darba pieredze ārvalstīs un Latvijā?

Augstākās izglītības jomā strādāju kopš 2010. gada. Tā man šķiet unikāla un aizraujoša. Daudzus gadus esmu strādājis studentu uzņemšanas vadības procesā un mārketingā. Man ir patiess prieks strādāt ar studentiem un viņu ģimenēm un apzināties, ka visam, ko sakām, ir būtiska loma. Mēs mainām studentu dzīvi. Mūsu ietekme ir milzīga.

Akadēmiskajā darbā sāku strādāt 2017. gadā. Esmu pasniedzis Gruzijā International Black Seas universitātē, Kazahstānā Executive Education KIMEP universitātē, Nīderlandē Amsterdamas lietišķo zinātņu universitātē, Beļģijā Thomas More lietišķo zinātņu universitātē, Lietuvā Kauņas lietišķo zinātņu universitātē, Azerbaidžānā ADA Universitātē un ASV Greislendas universitātē bakalaura un maģistra līmenī. Latvijā, pirms sāku strādāt RISEBA, pasniedzu Transporta un sakaru institūtā. Paralēli pasniedzu augstskolā RISEBA. Neatkarīgi no tā, vai tas ir neliels kurss vai pilnas slodzes darbs, man patīk strādāt ar studentiem. Es katrā studentā redzu kaut ko unikālu, un tas man dod dzinuli šajā darbā.

Kādus kursus pasniedzat RISEBA studentiem?

2022. gada pavasarī es pasniegšu mārketinga izpēti kursa darbā, zīmola stratēģisko vadību un mārketinga vadību sporta nozarē (Sporta vadība). Taču vairāk plānoju iesaistīties tad, kad sāksies bakalaura programma “Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžments” angļu valodā. Manas jomas ir mārketings un komunikācija, taču es pasniedzu arī biznesa vadības kursus.

Jūs tikko esat kļuvis par programmas “Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžments” angļu valodā direktoru. Kā šī jaunā programmas forma mainīs RISEBA piedāvājumu? Kādas ir jūsu kā vadītāja ieceres?

Vispirms jāteic, ka vadīt Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta programmu angļu valodā ir milzīgs gods un atbildība. Mana kā direktora iecere ir panākt, lai studiju programma būtu augstu novērtēta un konkurētspējīga vietējā un starptautiskajā tirgū. Lai sasniegtu mērķus, likšu lietā stratēģiski saskaņotu pieeju, sadarbojoties ar vidusskolām un partneruniversitātēm visā pasaulē.

Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta speciālistiem ir jābūt vieniem no pirmajiem, kas uzzina par jauninājumiem un izmaiņām nozarēs, nepārtraukti veidojot tīklus. Vienkārši jābūt lietas kursā par aktualitātēm.

Kurām tēmām sabiedrisko attiecību un reklāmas jomā šobrīd būtu jāpievērš īpaša uzmanība topošajiem šīs jomas speciālistiem – studentiem?

Topošajam speciālistam ir jāsaprot, ka mūsdienās daudzas mārketinga disciplīnas savstarpēji pārklājas, kas ietekmē patērētāju paradumus. Svarīga ir ideja – izprast zīmola izaicinājumus un izmantot uz pētniecību balstītas stratēģijas. Īsāk sakot, topošajam speciālistam ir jāapzinās vienkāršība. Uzņēmējdarbība kļūst arvien digitālāka un izsmalcinātāka, tāpēc vienkāršībai, pārejot no “problēmu telpas” uz “risinājumu telpu”, ir būtiska nozīme. Vienkāršība ir galvenais, lai piesaistītu mērķauditorijas uzmanību un iekļūtu esošajos un jaunos tirgos.

Mūsu jaunais programmas direktors ir īsts profesionālis ar starptautisku pieredzi.

Izcila izglītība un daudz hobiju

Cik daudz jūs zinājāt par Latviju, pirms uz šejieni pārcēlāties?

Man patīk vēsture, tāpēc es izlasīju pietiekami daudz par šo valsti. Es uzskatu, ka, dodoties uz citu valsti, vienmēr vajadzētu izpētīt un uzzināt par to, tās cilvēkiem un kultūru. Sākotnēji Covid-19 ierobežoja manus Latvijas apceļošanas plānus, tomēr pagājušajā gadā man jau tas daļēji izdevās. Runājot par latviešu mentalitāti, tā man šķiet unikāla un joprojām es mācos to izprast. Vienīgais, ko man šeit ir grūti pieņemt, ir aukstais laiks.

Kas ir jūsu dzimtene, kur uzaugāt, mācījāties un studējāt?

Es esmu no skaistās Gruzijas. Esmu dzimis Sokhumi, bet uzaugu Batumi. Tur es pavadīju savu bērnību un pabeidzu vidusskolu. Augstāko izglītību uzsāku International Black Seas universitātē Tbilisi, Gruzijā. Taču no 2006. līdz 2007. gadam – gadu pēc tam, kad tiku izvēlēts kā UGRAD apmaiņas apmaiņas students – es studēju Greislandas Universitātē (Graceland University) ASV, Aiovas štatā. Pēc tam tad, kad tur ieguvu mākslas bakalaura grādu komunikācijā un sabiedriskajās attiecībās, turpināju studēt Greislandā un 2016. gadā ieguvu maģistra grādu izglītības vadībā. 2020. gada rudenī International Black Seas universitātē Gruzijā ieguvu doktora grādu biznesa administrācijā (virziens – mārketings). Turklāt patlaban es esmu ceļā uz savu otro doktora grādu Drake universitātē (Drake University) ASV, Aiovas štatā. Man studēšana nozīmē nepārtrauktu sevis pilnveidošanu.

Kādi ir jūsu vaļasprieki ārpus darba?

Man ir vairāki hobiji. Esmu aizrautīgs skrējējs – gan īso, gan garo distanču, bet noteikti ar šķēršļiem. Esmu uzveicis izaicinājumiem pilnu dubļu skrējienu ASV un ceru tādu veikt arī šeit, Eiropā. Gribētu izmēģināt arī Spartas skrējienu. Es spēlēju arī futbolu. Daru to, kad vien ir tāda iespēja. Un, jā, man patīk spēlēt pret studentiem. Vēl man patīk makšķerēšana, medības un jebkas, kas saistīts ar dabu. Visbeidzot, cīņas māksla. Tas man ir ļoti īpašs hobijs, jo rada mieru, disciplīnu un pārliecību par sevi.

Doktors Ioseb Gabelaia dubļu skrējienā rod sportisku azartu.

Vēstījums studentiem

Kāpēc ir vērts studēt augstskolā RISEBA?

RISEBA ir kvalitātes ziņā augstu vērtējama augstskola ar studiju programmām, kas ir pieprasītas darba tirgū. Uzņēmumiem ir vajadzīgi talanti ar pārcliecinošām prasmēm, kuras viņi spēj pielietot jau no pirmās darba dienas. RISEBA šīs prasmes nodrošina.

Jūsu novēlējums studentiem.

Es vienmēr priecājos, kad skolēni iegulda savu dzīves mērķu sasniegšanā. Jā, universitātē un dzīvē būs grūti. Dažreiz daudz kas sakrāsies uz sirds, kas liks šaubīties par visu, ko darāt. Bet atcerieties – ir vērts pacīnīties, uzvarēt un vienkārši būt lieliskam! Un jebkurā laikā, kad vien varu būt jums, studentiem, noderīgs, es būšu tepat līdzās!

Latviju un tās tradīcijas Gruzijā dzimušais RISEBA mācībspēks jau paguvis iepazīt.

    Sazinies ar mums

    To top