Pieteikšanās Radošajā Biznesa inkubatorā
Vai esi kādreiz aizdomājies par to, kā tas būtu veidot savu biznesu un attīstīt savu biznesa ideju? Vai esi iesācis, bet nezini kā turpināt, kur doties, kam prasīt palīdzību? Tad RISEBA Biznesa inkubators ir vieta, kas dod iespēju izmēģināt spēkus uzņēmējdarbībā un atbildēs uz Tev neskaidrajiem jautājumiem par uzņēmējdarbību!
Ja vēlies piedalīties biznesa inkubatorā, aizpildi anketu un sāc gatavot 3 minūšu garu pitch, īsu prezentāciju.
Pieteikuma anketu atradīši ŠEIT
Pieteikšanās līdz 2023. gada 17. oktobrim
- Jautājumu gadījumā sazinies ar augstskolas RISEBA Radošā Biznesa inkubatora vadītāju Ričardu Švītiņu [email protected]; +371 26148232
- RISEBA Biznesa Inkubatora uzņemšana notiks 18. oktobrī plkst. 18.00. Meža ielā 3, #306 auditorijā, kad tiks prezentētas 5min garas prezentācijas Radošā Biznesa Inkubatora idejām un norisināsies Speed Dating ar mentoru.
Kas notiek Radošajā Biznesa inkubatorā?
Lai uzzinātu ar kādiem izaicinājumiem un jautājumiem studenti saskarās darbojoties inkubatorā, aicnām Tevi izlasīt interviju ar Radošā Biznesa inkubatora vadītāju Ričardu Švītiņu.
1) Ar kādām grūtībām parasti studenti saskaras uzsākot veidot savu uzņēmumu?
Veidojot savu uzņēmumu, ar grūtībām jaunais uzņēmējs sastapsies ik uz soļa! Svarīgi šajos brīžos ir atrast atbalsta punktus. Kā izcilu piemēru varu minēt biznesa inkubatorus, kas spēj piedāvāt dažādus risinājumus. Tie nodrošina viesleckijas, mentorus, atbalsta programmas un, protams, tīklošanās iespējas, kas ir neatņemama sastāvdaļa veiksmīgai biznesa attīstībai – var palīdzēt atrasināt problēmas un iegūt daudz jaunus kontaktus.
2) Kur rast motivāciju, kad šķiet, ka iesāktajam zūd jēga?
Motivācijas trūkums ir normāla parādība, īpaši studentu vidū, jo līdz ar studijām gribas iesaistīties uzņēmējdarbībā, un slodze ir ievērojama. Liels izaicinājums ir, kad zūd sajūta par produkta vai pakalpojuma aktualitāti, nepieciešamību. Bet, no biznesa inkubatoru viedokļa un man kā vadītājam, ir svarīgi, ka students iziet pilnu inkubācijas un pirms inkubācijas procesu, jo tas parāda kā darboties ar citām idejām, pat ja arī pirmā ideja tomēr neizdodas. Izejot programmu, ir pieredze, metodes un rīki, paraugs pēc kura darboties. Lai motivāciju noturētu ir jābūt konkrētam plānam ar izpildāmiem uzdevumiem. Lielu uzsvaru RISEBA inkubatorā liekam uz mūsu mācībspēku vieslekcijām un mūsu mentoriem, lai tie palīdzētu izveidot savu pirmo prototipu, redzēt kā iedomātā biznesa ideja strādātu, kā arī palīdzētu attīstīties tālāk.
3) Kā gūt pārliecību tam, ka manu ideju ir vērts attīstīt?
Pārliecību par idejas attīstību var arī negūt. Iespējams, tas izklausās nepareizi, taču studentiem bieži ir nepieciešams iziet cauri šai praktiskajai pieredzei, lai augstskolas solā iegūtās teorētiskās zināšanas var notestēt dzīvē. Augstskolu inkubators ir viena no “smilškastēm”, kur likt lielā visu apgūto, pat ja arī nav pārliecības par ideju, tad to vienalga vajag testēt un attīstīt. Šādu stāstu, kad šķiet, ka produkts vai pakalpojums nebūs nepieciešams ir ļoti daudz, protams, ka šie stāsti ne vienmēr būs attiecināmi uz sevi, bet tā pieredze, ko iegūs, būs neatsveramā, un katra nākamā ideja, ko attīstīs, būs labāka, ar lielāku pievienoto vērtību un lielāku iespēju, ka izveidosies veiksmīgs uzņēmums.
4) Kā Radošais biznesa inkubators man spēj palīdzēt, kāds atbalsts tiek piedāvāts no tā puses?
RISEBA inkubators šogad ies ļoti konkrētu pirmsinkubācijas programmu, nodrošinot iespēju studentiem iziet 6 mēnešu programmu, kuras laikā mācīsimies par uzņēmēja ceļu no idejas līdz prototipam. Būs ietvertas vieslekcijas, mentora piesaiste, konsultācijas ar speciālistiem, tīklošanās pasākumus un citas aktivitātes. Katra ideja tiks uzklausīta un tiks izvērtēts kā tai labāk palīdzēt attīstīties un sasniegt izvirzīto mērķi! Tāpēc aicinu ikvienu interesētu ar savu ideju pieteikties līdz 22.septembrim.
5) Kā strādā līdzekļu piesaistes sistēma, lai varētu sākt veidot un piedāvāt plašāk savu produktu/pakalpojumu?
RISEBA inkubatora mērķis ir 6 mēnešu laikā palīdzēt attīstīt biznesa ideju ar prototipa izstrādi un apgūt iemaņas prezentēt izveidoto biznesa ideju. Lai pēc inkubatora pabeigšanas dotos pie investoriem vai citiem inkubatoriem un akseleratoriem, lai saņemtu finanšu ieguldījums savās biznesa idejās. Viens no valsts nodrošinātajiem atbalstiem ir LIAA biznesa inkubatori, kuros var saņemt finansējumu savai biznesa idejai. Latvijas biznesa eņģeļu asociācija piedāvā lieliskas investīciju sesijas, kurās katram jaunuzņēmumam ir iespēja sevi prezentēt un pēcāk saņemt gan atgriezenisko saiti no investoriem, gan, iespējams, saņemt pirmos investīciju finansējumus savai biznesa idejas attīstībai. Par šādām un citām iespējām noteikti runāsim un apskatīsim inkubācijas programmā, lai katram būtu iespēja attīstīties un saņemt finansējumu savai biznesa idejai.
Ja vēlies piedalīties Biznesa inkubatorā, aizpildi anketu un sāc gatavot 3 minūšu garu pitch, īsu prezentāciju.
Pieteikuma anketu atradīši ŠEIT
Pieteikšanās līdz 2023. gada 17. oktobrim