Jaunumi

Latvijas Arhitektūras gada balvas nominanti 2022: grāmata «Džons Hejduks: Projekts Rīga»

Latvijas Arhitektūras gada balvas nominanti 2022: grāmata «Džons Hejduks: Projekts Rīga»

Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” Arhitektūras un dizaina fakultātes dekāns Rudolfs Dainis Šmits kopā ar šīs fakultātes absolventiem un kolēģiem  Igoru Malovicki, Reini Saliņu un Andri Dzeni ar (nodibinājums «Arhiteksti») tika izvirzīti par 2022. gada Arhitektūras gada balvas nominantiem, nominācijā Procesi.

Izdevums “Džons Hejduks: Projekts Rīga” ir 3 grāmatu sējums, kas iepazīstina ar atzītā amerikāņu arhitekta un pedagoga Džona Hejduka darbu un atspoguļo divu lielformāta struktūru – Objekta/Subjekta – darināšanas gaitu 1987. gadā Mākslas universitātē Filadelfijā. Pārpublicētais 1989. gada oriģinālizdevums papildināts ar divām jaunām grāmatām – tulkojumu latviešu valodā, kas iepazīstina ar abām mīklainajām antropomorfajām struktūrām, un izdevumu “Otrais cēliens: Projekts Rīga”, kas aizsāk Hejduka ‘Rīgas’ jauniestudējumu Rīgā un citviet Latvijā.

2022. gada pavasara semestrī R.D.Šmits, Igora Malovicka un Rudolfa Bekiča vadībā kopā ar RISEBA arhitektūras un dizaina fakultātes studentiem izstrādāja zīmejumus subjekta un objekta struktūrām un izveidoja maketus struktūras novietnēm. Nākamā gada praksē, 2023. gadā, plānots objektus uzstādīt iecerētās vietās.


Par Latvijas Arhitektūras gada balvu

Latvijas Arhitektūras gada balva ir prestižs apbalvojums, kas ne tikai akcentē izcilākos sasniegumus Latvijas arhitektūrā un rūpējas par nozares attīstību, bet arī veicina sabiedrības izpratni par arhitektūru. Šogad balva tiks pasniegta 27. reizi, un tā ir atzīta par valstiski nozīmīgu pasākumu, bet pati balva ir augstākais novērtējums Latvijas arhitektūrā.
Latvijas Arhitektūras gada balvai pieteikto darbu klāsts labi atspoguļo pašreizējo Latvijas arhitektūras vidi, galvenās tendences un nozīmīgākos procesus. Arhitektu darbi rāda, ka mēs cienām savu mantojumu un protam to ne tikai godprātīgi sargāt, bet arī atjaunot. Mēs esam pazīstami ne tikai ar tradicionāliem materiāliem, bet arvien vairāk darbos izvēlamies iekļaut gudras inovācijas. Būtiski ir tas, ka katrs konkursam iesniegtais darbs tiek vērtēts kā vienlīdz nozīmīgs.
Latvijas Arhitektūras gada balva ir aicinājums ikvienam domāt par labu arhitektūru, piedalīties, vērtēt to un arī – svinēt.
Latvijas Arhitektūras gada balvu arī 2022. gadā organizē Latvijas Arhitektu savienība ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.

Plašāka informācija par Arhitektūras gada balvu un nominantiem pieejama

Latvijas Arhitektūras savienības mājas lapā

Rudolfs Dainis Šmits Mg.theol.
Maģistra studiju programmas “Arhitektūra” direktors, Arhitektūras un dizaina fakultātes dekāna p.i., lektors
Adrese
301, Durbes iela 4

    Sazinies ar mums

    To top