Jaunumi

Daira Āboliņa LTV raidījumā “Kultūrdeva”: leģendārā kino “Splendid Palace” simtgade un tā nākotne

Daira Āboliņa kinoteātrī "Splendid Palace" jau piecpadsmit gadu ieņem mākslinieciskās vadītājas un kuratores amatu.
Daira Āboliņa LTV raidījumā “Kultūrdeva”: leģendārā kino “Splendid Palace” simtgade un tā nākotne

Augstskolas RISEBA Mediju un radošo tehnoloģiju fakultātes mākslas virziena vadītāja, kā arī kino kritiķe un kinoteātra “Splendid Palace” mākslinieciskā vadītāja un kuratore Daira Āboliņa, viesojās LTV raidījumā “Kultūrdeva”.

Raidījuma centrālā tēma bija leģendārā kinoteātra “Splendid Palace” simtgade – pieminekļa, kas jau simts gadus ir bijis ievērojamu kino seansu un kultūras pasākumu centrs. Raidījumā tika aplūkota arī kinoteātra nākotne, pētot iespējamo attīstību un vispārējo virzienu, kādā tas varētu attīstīties mainīgajā filmu skatīšanās pasaulē.
Lai gan tradicionālā kinoteātra pieredze joprojām ir nepārspējama, filmu straumēšanas platformu parādīšanās nenoliedzami ir mainījusi kino ainavu. Aicinām noskatīties pilno raidījuma ierakstu.


Daira Āboliņa kinoteātrī “Splendid Palace” jau piecpadsmit gadu ieņem mākslinieciskās vadītājas un kuratores amatu. Viņai piemīt talantu izjūta un dziļa izpratne par filmu veidošanu, un viņa ir bijusi nozīmīga kino mantojuma veidošanā vairāku gadu garumā. Savukārt, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā RISEBA D.Āboliņa ir mākslas virziena vadītāja. Viņas divējādās lomas kino praktiskajā un akadēmiskajā jomā sniedz viņai unikālu perspektīvu, ko viņa izmanto, lai bagātinātu studentu mācību pieredzi.


“Splendid Palace” ir kas vairāk nekā tikai kinoteātris – tā ir kultūras iestāde un arhitektūras pērle. Pirms gadsimta dibinātais kinoteātris “Splendid Palace” ir viens no vecākajiem kinoteātriem Eiropā. Gadu gaitā kinoteātrī ir notikušas neskaitāmas filmu pirmizrādes, festivāli un citi kultūras pasākumi, un tam ir bijusi nozīmīga loma valsts kultūras naratīva veidošanā. Viss kinoteātrī “Splendid Palace” – sākot ar grezno arhitektūru un beidzot ar rūpīgi atlasītiem filmu seansiem – liecina par tā uzticību mākslai. Ieejot nākamajā gadsimtā, kinoteātris joprojām ir iecienīts kultūras centrs, kas turpina iedvesmot, iesaistīt un izklaidēt vairākas kino skatītāju paaudzes.
Dairas Āboliņa uzstāšanās “Kultūrdevas” raidījumā bija ne tikai “Splendid Palace” pagātnes godināšana, bet arī nākotnes ieceres. Viņas atziņas bija kā atgādinājums par kino spēku savienot cilvēkus, stāstīt stāstus un veidot kultūru, un ka, neraugoties uz straumēšanas platformu uzplaukumu, kino pieredzes burvībai vienmēr būs vieta.

    Sazinies ar mums

    To top