Rīgā notiks jau 18. Baltijas biznesa vadības starptautiskā konference

No 27. līdz 29. maijam Rīgā, augstskolas RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O6 (Durbes iela 4), notiks 18. ikgadējā starptautiskā zinātniskā Baltijas biznesa vadības konference (ASBBMC 2025). Konference pulcēs Baltijas un citu valstu pētniekus, uzņēmējus, nozares politikas veidotājus.
Šī gada konferences tēma ir “Human-Tech Era: Humans and Technology Shaping Sustainable Societies Together”. Konferences tēma reprezentē mūsdienu digitālās pasaules izaicinājumu – kā īstenot cilvēku un tehnoloģiju sadarbību tā, lai nodrošinātu ilgtspējīgas sabiedrības pastāvēšanu.
Mūsdienās digitālās tehnoloģijas ir neatņemama cilvēku ikdienas, uzņēmējdarbības un izglītības daļa. Tās veido nākotnes sabiedrību un ilgtspējīgu cilvēkkapitālu. Tehnoloģiju attīstība, mākslīgā intelekta ienākšana ikdienā veicina globālo progresu, palīdz veidot atbildīgu sabiedrību, kas var un prot ātri mainīties un pielāgoties mainīgiem apstākļiem.
Vai patiesi esam gatavi izaicinājumiem? Vai izprotam digitālo tehnoloģiju ietekmi uz uzņēmējdarbību, sabiedrības vadību un patērētāju pieņemtajiem lēmumiem?
Šie ir tikai daži no konferences laikā izvērtētajiem jautājumiem. Konferences runātāji un ekspertu paneļdiskusiju dalībnieki būs tādi starptautiski atzīti biznesa vadības eksperti un vadošu pasaules biznesa skolu profesori kā Eseksas universitātes profesors Jay Mitra, ilggadējais OECD vadošais eksperts Sergio Arzeni, uzņēmēji un tehnoloģiju konsultanti Sudip Roy (Apvienotā Karaliste) un Manuel Rincon (Spānija), izglītības tehnoloģiju eksperts, AKAD universitātes rektors Tim Brüggemann (Vācija) un citi nozares speciālisti. Konferencē piedalīsies arī tādi Baltijā pazīstami uzņēmēji un digitālo tehnoloģiju eksperti kā Latvijas Reklāmas asociācijas valdes loceklis un ilggadējs portāla “Delfi” vadītājs Konstantīns Kuzikovs un Augstākās izglītības un zinātnes informācijas tehnoloģiju koplietošanas pakalpojumu centra direktors Jānis Grēviņš.
Konferences organizatori aicina izvērtēt tik bieži lietoto jēdzienu “digitālais laikmets”, aicina paraudzīties uz to plašāk. Digitālais laikmets ir HumanTech jeb cilvēku–tehnoloģiju sadarbības laikmets.
Ko tas nozīmē – sadarboties ar tehnoloģijām uzņēmējdarbībā, izglītībā un sabiedrībā? Sadarbība ietver gudru datu izmantošanu sabiedrības attīstības labā, sadarbība tiek īstenota uzņēmējdarbībā, nākotnē vērstā politikas un ekonomiskas veidošanā, izglītības paradigmas maiņā. Sadarbības mērķis ir veidot tādu sabiedrību, kurā cilvēku zināšanas un prasmes būtu pielāgotas mūsdienu mainīgās pasaules darba tirgum.
Kāda tad ir digitālā sabiedrība un digitālā uzņēmējdarbība? Par to Jay Mitra un Sudip Roy. Vai virtuālā universitāte ir utopija vai jau pastāvoša realitāte? Uz šo jautājumu atbildēs Tim Brüggemann, viņš stāstīs par to, kā mākslīgais intelekts ir izmantojams pētījumu izglītībā. Kas ir “Human-Tech” žurnālistika, kādi ir tās riski un izaicinājumi? Par to stāstīs Konstantīns Kuzikovs, savukārt Manuel Rincon ģeopolitiskas kontekstā izvērtēs plašos mākslīgā intelekta ētikas jautājumus.
Konference būs iespēja tikties, zināšanās un atziņās dalīties pētniekiem, izglītības nozares speciālistiem, uzņēmējdarbības profesionāļiem un publiskās pārvaldes ekspertiem. Tā būs iespēja reprezentēt un aprobēt tādas inovatīvas idejas, kas var kalpot nākotnes sabiedrības veidošanai.
Konferenci organizē Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA sadarbībā ar Banku augstskolu un Rīgas Ekonomikas augstskolu. Konferences darba valoda – angļu.
Lai iepazītos ar konferences programmu un reģistrētos dalībai klātienē vai tiešsaistē, dodieties konferences tīmekļa vietni.