Jaunumi

Trīs līmeņu augstākā izglītība Audiovizuālo mediju jomā

Trīs līmeņu augstākā izglītība Audiovizuālo mediju jomā

Augstskola RISEBA piedāvā studentiem iegūt trīs līmeņu augstāko izglītību Audiovizuālo mediju mākslā.

Profesionālo Bakalaura grādu audiovizuālo mediju mākslā

Pēc izvēles vienu no četrām profesionālajām kvalifikācijām, kas ļauj studentam strādāt telekompānijās, kino un neatkarīgo producentu apvienībās, interneta televīzijās un citos jaunajos medijos, veicot televīzijas un kino producenta; televīzijas režisora; televīzijas operatora vai scenārista pienākumus. 

Profesionālās bakalaura studiju programmas “Audiovizuālā mediju māksla” priekšrocības:
• vienīgā, šobrīd realizētā, profesionālā bakalaura studiju programma audiovizuālajā jomā Latvijā;
• vienīgā studiju programma Latvijā, kurā var iegūt televīzijas un kino producenta kvalifikāciju;
• studiju programmas profesionālo studiju kursu pasniedzēji ir pieprasītākie Latvijas un respektabli ārvalstu audiovizuālās jomas speciālisti. 

Maģistra grādu studiju programma “Jaunie mediji un audiovizuālā māksla” 

Šī ir akadēmiskā maģistra programma, tajā blakus eksaktajiem studiju kursiem ir liels apjoms ar praktiskajām nodarbībām gan klassiskajos mēdijos, gan arī advansēto teholoģiju jomā, kas tiek īstenotas Augstskolas RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6.

Studiju programma ir veidota pēc moduļu sistēmas, kur daļa no tiem tiek apgūta kopīgi ar citu specializāciju studentiem no Liepājas Universitātes un daļa – specializācijas moduļi atsevišķi.

Jaunā doktorantūras programma “Mediju māksla un radošās tehnoloģijas”

Īstenota sadarbībā kas veidota starp divām universitātē – Liepājas Universitāti, kuras misija ir būt izglītības, zinātnes un inovāciju centram Kurzemē, un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolu RISEBA, kuras mērķis ir kļūt par starptautisko biznesa, radošuma un inovāciju attīstības centru Ziemeļeiropā. 

Doktorantūras programma piedāvā augsta kalibra akadēmisko potenciālu, kā arī modernu tehnisko infrastruktūru. Šajā programmā kvalificēti, uz pētniecību orientēti profesionāļi var apvienot savu profesionālo kompetenci, simbiozē ar mediju un mākslas teorijām, kritisku analīzi jauno mediju jomā, starpdisciplinārajā mākslā un imersīvajās radošajās tehnoloģijās, kas var sniegt būtisku ieguldījumu kultūras, ekonomikas un sociālajā jomā gan Latvijā, gan aiz tās robežām.


Auditorijas
Auditorijās parasti notiek teorētiskās lekcijas. Visas auditorijas ir aprīkotas ar datoriem un projektoriem pasniedzēju un studentu prezentācijām. Lielākajā auditorijā, labākai redzamībai ir nodrošināta ar dublējošajiem lielformāta monitoriem.


Mediju laboratorija
Mediju laboratorija ir neformāla, tehnoloģiski aprīkota audiovizuālo radošo pētījumu un eksperimentu vieta, kurā tiesības darboties ir tikai maģistra studiju programmas ‘’Jaunie mediji un audiovizuālā māksla” studentiem un Augstskolas RISEBA doktora programmas “Mediju māksla un radošās tehnoloģijas” doktorantiem.

Video studija
300 kvadrātmetrus lielajā video studijā notiek nodarbības operatora mākslā un apgaismošanā. Tajā studenti savā ārpus lekciju laikā var filmēt savus studiju darbus. Studija ir nodrošināta ar pilna formāta melno un zaļo (green screen) fonu un grīdu. Pieejama ir operatora spectehnika – kameras krāns ar sliedēm, RONIN, Steadicam. Tiek nodrošinātas sertificēšanas standartam atbilstošas dronu tehnikas apmācības. Video studijā ir uzstādīta arī stacionāra apgaismošanas sistēma. Blakus video studijai ir izvietotas arī grimētava, kostīmu un rekvizītu noliktava un skaņu ierakstu studija.

Montāžas studijas
Arhitektūras un Mediju centrā H2O 6 ir izveidotas trīs lielās un divas mazās video montāžas studijas. Lielās montāžas studijas katra ir aprīkota ar 15 – 20 stacionāriem iMac datoriem. Šajās studijās notiek Audiovizuālās montāžas lekcijas un praktiskie treniņi digitālajā montāžā. Mazās video montāžas studijas ir domātas studentu patstāvīgajiem darbiem pēc lekcijām. Visi montāžas datori ir nodrošināti ar Final Cut Pro, Adobe Creative Suite Production Premium, Logic Studio u.c. digitālās apstrādes programmatūrām. 

Piesakies studijām šeit

Aigars Ceplītis M.F.A.
Mediju un radošo tehnoloģiju fakultātes dekāna p.i., Doktorantūras studiju programmas “Mediju māksla un radošās tehnoloģijas” administratīvais direktors, maģistra studiju programmas ”Jaunie mediji un audiovizuālā māksla” direktors, docents
Adrese
211, Durbes iela 4
Keitija Grende Mg.art.
Bakalaura studiju programmas ”Audiovizuālās mediju mākslas” direktore
Adrese
202, Durbes iela 4

    Sazinies ar mums

    To top