Jaunumi

RISEBA studenta skaņdarbs iekļūst vīnes jauno komponistu konkursa pusfinālā

RISEBA studenta skaņdarbs iekļūst vīnes jauno komponistu konkursa pusfinālā

RISEBA students Jēkabs Tutiņš iekļuvis Vīnes jauno komponistu konkursa “Worldvision Composers Contest” pusfinālā. Balsošana par skaņdarbiem, kas iekļūs finālā, ir noslēgusies, gaidām rezultātus.

Par konkursu

Worldvision Composers Contest atbalsta jaunos klasiskās mūzikas komponistus, dodot tiem plašākas starptautiskās iespējas. Konkursa 1. kārtā bija jāiesniedz brīvās izvēles darbs, 2. kārtā – kamerorķestra sastāvam radīts darbs, bet 3. kārtā (pusfinālā) – simfoniskajam orķestrim radīts darbs, kas uzvaras gadījumā kvalificēsies arī finālam, kurā to vērtēs mūzikas sfēras profesionāļi.

Par iekļūšanu finālā patlaban sacenšas 28 pusfinālisti no dažādām valstām, tostarp RISEBA students Jēkabs. 3 kompozīcijas, kuras būs ieguvušas visvairāk balsojumu pusfināla internetbalsojumā, kvalificēsies fināla kārtai, kas būs skatāma tiešsaistē internetā. Šī konkursa uzvarētāja skaņdarbu orķestris atskaņos Vīnes koncertzāles Konzerthaus lielajā zālē.

Noklausies un nobalso!

RISEBA bakalaura programmas Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžments 4. kursa students Jēkabs Tutiņš konkursā piedalās ar savu skaņdarbu “Waltz Ballerina”. “Tas ir stāsts par balerīnu. Aiz grezni veiktām piruetēm slēpjas smags darbs. Graciozitāte, triumfs, pārdomas, tiekšanās pēc reibinošas slavas un neatlaidība. Izcilībai ir cena!” savu mūzikas darbu raksturo autors.

Jēkaba skaņdarbs ir viens no pusfinālā iekļuvušajiem darbiem. Noklausies “Waltz Ballerina”:

Mentore – Emmy balvas ieguvēja Ritmans

Jēkabs Tutiņš mūzikas pamatus apguvis Mārupes Mūzikas un mākslas skolā. “Komponēšanu gan tālāk mācījos patstāvīgi, praktiski izprotot likumsakarīgus procesus,” piebilst RISEBA students, kurš savas komponēšanas zināšanas papildina pie saviem mentoriem mūzikā – komponistiem Lolitas Ritmans (vairāku pasaulslavenu seriālu mūzikas autores, Emmy balvas ieguvējas) un Māra Lasmaņa.

Worldvision Composers Contest ir Jēkaba pirmais konkurss mūzikā, taču tā nebūt nav viņa pirmā publiskā parādīšanās – jaunā komponista skaņdarbs “Lūgsna Ziemassvētku vakarā” aizvadītajos Ziemassvētkos izskanēja Rīgas Doma baznīcā un tiešraidē arī televīzijā.

RISEBA zināšanas lieti noder

Paralēli studijām augstskolā RISEBA un mūzikas gaitām Jēkabs strādā par komunikācijas speciālistu internetveikalā, kā arī attīsta savu uzņēmumu “Giuseppe Chips”. Kā visu izdodas apvienot? “Sabiedrisko attiecību joma noteikti integrējas tad, kad runa ir par manis radītā skaņdarba pasniegšanu sabiedrībai. Sevis un skaņdarbu pozicionēšana ir tie uzdevumi, kurus risinu, balstoties uz iegūtajām zināšanām,” atzīst RISEBA students Jēkabs.

    Sazinies ar mums

    To top