Jaunumi

RISEBA FAD studenti piedalās ISLAND WORKSHOP Baltijas jūras salā Rīgenā.

RISEBA FAD studenti piedalās ISLAND WORKSHOP Baltijas jūras salā Rīgenā.

2022. gada pēdējā vasaras nedēļas nogalē Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” Arhitektūras un dizaina fakultātes studenti piedalījās ISLAND WORKSHOP Baltijas jūras salā Rīgenā.

Eksperimentu par tradicionālajām siltināšanas metodēm organizēja Studio Susanne Brorson & Riseba University / FAD,  to iedvesmoja tradicionālā “ziemas ietīšana” no tādiem materiāliem kā bērza miza, jūraszāles vai paparde un zaļā vasaras veģetācija.

Studentiem bija iespēja aust, siet mezglus, lai radītu oriģinālus tekstilizstrādājumus ēkas norobežojumam, vienlaikus iedvesmojoties no mākslinieka Timo Pitkämö un arhitektūras semiotiķes un pilsētsocioloģes Madli Marustes lekcijām.

Pitkämö ir vācu-somu mākslinieks, kas dzīvo Hamburgā, Vācijā un vismaz reizi gadā Nivalā, Somijā. Viņa zīmēšanas un gleznošanas darba pamatā ir pārmaiņu, pareizāk sakot, izšķīšanas brīdis. Vai nu motīvs ir vraks, vai arī izmantotā tehnika ir nepilnīga vai gandrīz neiespējama, vai arī darbs ir vienkārši palicis nepabeigts.
Viņa skulpturālā daiļrade reprezentē gluži pretējo: te atrodami apstāšanās brīži, dažkārt laikā pazuduši gabali, katrā ziņā pārdomu pauze.


Foto: Viens no Madli Maruste darbiem, šķūnīša renovācija Hījumā.

    Sazinies ar mums

    To top