Jaunumi

Mainīgā pasaule – jaunu risinājumu meklējumos 2023

Mainīgā pasaule – jaunu risinājumu meklējumos 2023

2023. gada 9. jūnijā tiešsaistē notika Starptautiskā studentu zinātniski pētniecisko un mākslinieciskās jaunrades darbu konference “Mainīgā pasaule – jaunu risinājumu meklējumos”.

Šogad bija sevišķi kupls dalībnieku skaits – 65, kuri darbojās 6 sekcijās.

Godalgotās vietas:

1. vieta – Sabīne Vilhovika “Sarunu vadība kā projekta vadības veiksmes factors”

2. vieta – Eva Krasulenko “Valsts atbalsta iespējas uzņēmējdarbības finansēšanai 2022. gadā”

3. vieta – Oto Kristians Abrams “ Grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju obligātās licencēšanas ieviešana Latvijā un tās īstermiņa novērtējums”

Konferences sekcijas:

1.    Finanšu tirgi – situācijas novērtējums un izaicinājumu analīze;
2.    Finanšu institūciju darbības novērtējums un attīstības iespēju analīze;
3.    Lēmumu pieņemšana digitālās transformācijas laikmetā;
4.    Finanšu tehnoloģijas (FinTech) un veiktspējas pārvaldība;
5.    Bizness tiekas ar mākslu;
6.    Arhitektūras risinājumi;
7.    Projektu vadība un tās izaicinājumi;
8.    Reklāma vakar, šodien, rīt. Mārketings un reklāma finanšu jomā;
9.    Biznesa psiholoģija un cilvēkresursu vadība;
10.    Audiovizuālās mākslas un mediju inovatīvie risinājumi;
11.    Sociālās tehnoloģijas radošas personības veicināšanai;
12.    Ekonomika un uzņēmējdarbība;
13.    Veselības ekonomika un farmācija.

Konferences programma

Pasākuma vieslektori:

Prof. Christian Stummeyer

Prof. Christian Stummeyer

Ingolštates Tehniskā universitāte, Vācija

“The Customer of the Future – how the Megatrend Generative AI will change Marketing and Sales”

Profesors Christian Stummeyer ir viens no Vācijas vadošajiem digitālās jomas ekspertiem. Viņš ir Ingolštates Tehniskās universitātes Biznesa informātikas un digitālās komercijas katedras vadītājs. Papildus profesora amatam viņš sniedz atbalstu lielajiem un vidējiem uzņēmumiem digitālo stratēģiju izstrādē un digitālās pārdošanas aktivitātēs. Savās uzrunās viņš iedvesmo un aizrauj klausītājus ar savu stratēģisko redzējumu, digitālām un uz nākotni vērstām idejām.

Savu karjeru viņš sāka Bostonas konsultāciju grupā (The Boston Consulting Group), kur bija Siemens AG starptautiskā līderu loka loceklis Minhenē un jau vairāk nekā 20 gadus atbalsta globālas korporācijas, mazos un vidējos uzņēmumus to digitālās transformācijas procesā. Būdams e-komercijas uzņēmējs, viņš palīdzēja veidot vadošā augstākās klases dizaina mēbeļu mazumtirgotāja tiešsaistes izaugsmes stratēģiju. Vairākus gadus pieredzējušais vadības konsultants bija atbildīgs par Vācijas lielākās digitālās aģentūras UDG United Digital Group vadības konsultāciju biznesu.

Profesors Stummeijers ir arī Bavārijas Mākslīgā intelekta pētniecības centra AININ Ingolštatē zinātniskais direktors. Viņa darbs ir vērsts arī uz tendences noteicošām pieejām mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās izmantošanai uzņēmumos ar stratēģisku perspektīvu.

Viņa darbs ir augsti novērtēts arī starptautiskā mērogā, un Christian Stummeyer ir bijis viesprofesors Dienvidķīnas Tehnoloģiju universitātē (SCUT), Guangdžou un Universitas Bunda Mulia, Džakartā, Indonēzijā, kā arī citviet.


Asociētais profesors, PhD Emil Velinov

Asociētais profesors, PhD Emil Velinov

Skoda Auto University, Čehija, RISEBA, Latvija

“The role of Global Virtual Teams in Experiential Learning in Management and Business Education”

Dr. E. Velinov ir dzimis Bulgārijā, bet apmeklējis vairāk nekā 40 pasaules valstis. Savulaik strādājis starptautiskās kompānijās General Electric, Oracle un Hoerbiger. Dzīvojis Francijā, ASV, Šveicē, Singapūrā. Tagad dzīvo Čehijā. Mācījis Vācijā, Polijā, Igaunijā, Latvijā, Islandē, Bulgārijā, Horvātijā, Bosnā un Hercegovinā. Patīk itāļu un austrumu virtuve. Hobiji: Volejbols, ceļošana, valodu un svešzemju kultūru apguve, uzņēmējdarbība un vadība.

Dr. E. Velinov 2014. gadā ieguva doktora grādu vadībā un ekonomikā. Vadījis vairāk nekā 25 maģistra darbus Čehijā un Latvijā. Doktorantūras vadīšanas sertifikāts kopš 2023. gada janvāra no DMBA un EIASM. Uzraudzības interešu tēmas – ienākšanas veidi ārzemju tirgū, cilvēkresursi, Pārvaldība, Daudzveidības vadība, Starptautiskā biznesa vadīšana, Uzņēmumu apvienošana un pārņemšana, Digitālie biznesa modeļi.


Lai pieteiktos augstskolas “RISEBA” Studentu zinātniski pētniecisko un mākslinieciskās jaunrades darbu konferencei:

  • Aizpildi konferences pieteikuma anketu līdz 05.06.2023.
  • Dalības apstiprinājums būs redzams izvietotā programmā www.riseba.lv mājas lapā 07.06.2023.
  • Sekcijas „ Audiovizuālās mākslas un mediju inovatīvie risinājumi” darbi jāiesniedz CD vai USB datu nesējā Aigaram Ceplītim, Durbes ielā, Rīgā, ar norādi „RISEBA Starptautiskajai studentu zinātniski pētnieciskajai konferencei – 2023” līdz 05.06.2023.
  • Sekcijas „Arhitektūras risinājumi” darbi jāiesniedz elektroniski nosūtot Zanei Vējai, [email protected], ar norādi „RISEBA Starptautiskajai studentu zinātniski pētnieciskajai konferencei – 2023” līdz 05.06.2023.
  • Iesniedz savu rakstisku referātu, kā arī referāta darba prezentāciju līdz 05.06.2023. sūtot to uz e-pastu: [email protected]
  • Uzstājies konferencē 09.06.2023.
  • Uzstāšanās laiks konferencē: 8 minūtes, diskusijas laiks pēc katra ziņojuma: 5 – 7 minūtes.

Aicinām piedalīties konferencē bakalaura, maģistra studiju programmu studentus un absolventus, kuri 2022./2023. studiju gadā aizstāvējuši noslēguma darbus, vecāko klašu skolēnus.

Studentu konferencē, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA studenti ir aicināti aizstāvēt savu kursa darbu, vai piedalīties ar zinātnisko rakstu.

Konferences nolikums

    Sazinies ar mums

    To top